| stefanioneci123 a întrebat:

Daca o felie unsa cu unt cade intodeauna pe partea unsa si o pisica cade intodeauna in picioare pe ce parte va cadea o pisica unsa cu unt? Cine stie pentru ca e logic are funda.

26 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

Gluma luata de pe 9GAG.

| sabin89 a răspuns:

Daca o ungi pe talpile picioarelor, atunci va cadea... pe spate:-)

| Sicmao a răspuns:

Îţi dai seama cât de stupidă e întrebarea?

| daηă a răspuns:

Va cadea in bot laughing

| ღჩօოჩօղყƙღ a răspuns:

In picioare pisica, iar untul sigur va cadea de pe pisica pe pamant
Funda?

| ღჩօოჩօղყƙღ a răspuns:

Daca pisica este unsa peste tot cu unt poate va cadea in nas rolling on the floor

| ღჩօოჩօղყƙღ a răspuns:

Intotdeauna in picioare

| HeiligKreuzAchtAcht a răspuns:

As fi preferat sa laud originalitatea da mai bine dau raspunsu'
Pisica va zbura...inceraca data viitoare ceva mai original.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Nu esti prea original...Intrebarea ta e inspirată si răstălmacită...Adevarata intrebare suna cam așa:

Daca painea prajita cade mereu pe partea unsa cu unt si pisicile mereu aterizeaza in picioare, ce se intampla daca pui o felie unsa cu unt pe spatele unei pisici si o scapi? - Steven Wright

Asa-i ca am dreptate?

| stefanioneci123 explică (pentru floresdemayo):

Nu am vazut-o intr-un oracol si era asa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna! Am venit mai tarziu sa iti raspund, ca am stat sa se topeasca untul din frigider. Deci am uns pisica cu unt pe spinare, si am aruncat-o pe geam (stau la 3)...
A cazut in toate patru labele, drept pe vecina care isi batea covoarele, aia a facut preinfarct, deci avem si noi liniste de 1 Mai. Acum pisica a venit schiopatand la usa, si miorlaie sa ii dau drumul inapoi in apartament. Ce zici, sa ii dau drumul? Sau mai ai si alte teste de facut cu ea?

| DAAAAAAAAAA a răspuns:

Pe partea unsa...

| DAAAAAAAAAA a răspuns:

In momentul in care legi felia de paine de spatele pisicii, singura in cadere libera este pisica! Asa ca ea va cadea in picioare iar felia, daca este bine legata, va ramane acolo cu untul deasupra!

| catosp a răspuns:

Raspunsul corect este : va cadea aleatoriu deoarece vom avea un motor acolo, deci va depinde de inaltimea de la care arunci matza.De ce e un motor? daca ungi pisica pe burta cu unt atunci untul tinde sa rasuceasca pisica cu picioarele in sus dar dupa cum stim pisica nu aterizeaza decat in picioare, deci se va roti.

| NoInteres a răspuns:

Uff... :]]...
e simplu: este o intrebare fara raspuns.winking smugsmug

| stefanioneci123 explică:

Nu ma hai puneti mintea la contributie untul nu cade.

| stefanioneci123 explică:

Hai am ca va zic va cadea pe o parte logic.

| stefanioneci123 explică:

Arunc-o de la 4 sa vedem isi rupe 2 picioare?

| Larisuk128 a răspuns:

Tot in picioare.

| oanaoany a răspuns:

Pisica va cadea in picioare deoarece untul nu v-a avea nicio influenta asupra pisici este logicwinking

| AnimeGirl3496 a răspuns:

Pisica va cadea mereu in picioare, indiferent daca este sau nu unsa cu unt.-.-

| vladutz1415 a răspuns:

Pisica va cadea in picioare. Greutatea untului este

| Claudia52 a răspuns:

Pisica va cadea in picioare doarece are mai multi newtoni(o forta mai mare de atractie cu Pamantul).
Funda?

| AndreiCopac a răspuns:

Pisica va cadea pe picioare indiferent cu cat sau unde o ungi cu unt.

| Alex973 a răspuns:

Pisica va cadea in picioare