| ErzAd a întrebat:

Daca termin Academia de Politie pe specializarea OSP cati ani de facultate mai trebuie sa fac pentru a-mi obtine licenta in drept?

4 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Masterat in drept (dupa politie ai licenta)1, 5-2 ani. Se organizaeaza chiar de Academia de Politie.
https://www.academiadepolitie.ro/masterate.html

| ErzAd explică (pentru Salontanul):

Nu vreau sa fac master in drept. Vreau doar licenta. OSP-ul dureaza 3 ani si stiu ca pentru licenta in drept mai trebuie sa imi completez studiile

| Salontanul a răspuns (pentru ErzAd):

La diferente nu ma pricep cum se face! Stiu ca eu, care am facut Academia Trupelor de Uscat, am vrut sa dau la drept si nu m-a primit decat din anul 3. Mai trebuia sa fac atunci anii 3, 4 si 5. M-am lasat pagubas.

| Goete a răspuns:

Asta depinde de tine, unii fac 5 ani in 10...