| hyperion a întrebat:

De ce a fost executat Ceausescu tocmai in ziua de Craciun?

Răspuns Câştigător
April
| April a răspuns:

Fiindca Iliescu, calaul sau, e ateu.

7 răspunsuri:
Raul9004
| Raul9004 a răspuns:

Suntem singura ţară care a ucis un conducător într-o zi de Crăciun. Să fim unici şi din punctul acesta de vederehappy

| emy a răspuns:

Pentru ca la unii oameni nu exista respect, consideratie fata de Dumnezeu, fata de cei de langa ei, fata de nimic.Pentru ei conteaza doar propriile interese.Si atat.Altfel nu-mi pot explica.

| Oktavian a răspuns:

Ca sa fie vesilia mai mare in popor!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe 25, un numar care arata si timpul, in ani, cit a condus.Deci 25 de ani.

| frumoasa_2313 a răspuns:

Cum de ce? asta e o intrebare stupida dar poate erai prea mica pe atunci. abia atunci a spus anchetatorilor/criminalilor care l-au prins in ce banci avea depusi banii... pe urma evident nu aveau de ce sa-l mai tina in viata. acestia au inceput sa se omoare intre ei, in curand au mai ramas foarte putini in viata... in 2-3 ani au murit in morti suspecte aproape toti cei care au participat si voiau sa puna mana pe cascavalul ramas. accidente de elicopter. cancere aparute brusc si subit, accidente de automobil, asa au murit aproape toti.
eu te felicit pentru aceasta intrebare, mi s-a parut cea mai pertinenta, pentru asta ti-as da un premiu dar nu stiu cum se face. spune-mi tu.

| catalina_8481 a răspuns:

Asta e o intrebare cu totul fara sens. A fost o simpla coincidenta. Asa pot sa intreb si eu de ce m-am nascut in data de 1 ianuarie de Revelion. Acestea sunt intrebari fara raspuns.Simple coincidente.