| anonim_4396 a întrebat:

De ce când oamenii mă întreabă și,,ce faci?"mă rușinez? Mereu mi-e rușine să vorbesc cu bebelușii,adolescenții,bătrânii etc.Por și simplu simt valuri de rușinare în mine, nu știu să răspund, ceva ce doresc să se aștepte?

6 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Și invatatoarea voastră s-a rușinat sa va învețe sa folosiți semnele de punctuație adecvate?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Citește cartea asta: https://www.viatasisanatate.ro/descopera-ti-valoarea

Sunt sigur că te poate ajuta. E felul în care te percepi tu. Și te percepi greșit. Fiecare om are și o parte bună. Nu trebuie să-ți fie rușine de identitatea ta. Încearcă să fii cea mai bună versiune a ta, și împacă-te cu gândul că pentru unii vei valora mai mult, pentru alții mai puțin - dar în realitate ești valoros. Fiecare om e infinit valoros.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pentru ca esti un copil mic si imatur care a fost rusinat in prima copilarie, ba de mama, ba de tata, ba de bunica, stii tu, o autoritate pentru tine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Acum înțeleg de ce maica-ta vrea sa îți controleze telefonul.

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Asta este un tip de al meu de când mă știu, nu o afecțiune de la telefon

| xeum a răspuns:

Cu rusinea mori de foame tinere, lasa prostiile astea si socializeaza, citeste cat mai mult, dezvolta-ti mintea si ce mai important lucru sa ai intotdeauna cuvintele la tine. Daca de la un ce faci ai probleme, nu vreau sa ma gandesc cate greutati vei intamplina mai tarziu.