| anonim_4396 a întrebat:

Bună, sunt împreună cu un baiat de 10 luni dar ne vedem foarte rar și când noi ne vedem eu mereu mă rușinez de el și nu prea vorbesc cu el, dar el mereu ma alintă.
Ce să fac ca sa nu îmi mai fie rușine?

4 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Ți-a rușine de el după atâtea luni?
Câți ani ai?

| MademoiselleCosmina a răspuns:

Intalniti-va mai des. Sa te mai rusinezi dupa 10 luni, e ciudat. Trebuie sa va cunoasteti mai bine, sa gasiti subiecte comune.

| DeliNes a răspuns:

Daca sunteti impreuna de atatea luni ar trebui sa fie incredere intre voi, deci n-ai niciun motiv sa te rusinezi! El te accepta pnetru ceea ce esti, ba chiar te alinta, deci se vede ca tin mult la tine daca nu n-ar ami sta cu tine. Probabil faptul ca te rusinezi este cauzat si de fatul ca va vedeti foarte putin: un lucru e sa vorbesti prin telefon, altul fata in fata. Daca nu reusiti sa va vedeti mai des, poate ar fi folositor daca atunci cand vorbiti la telefon sa va chemat cu videochat, ca sa-i vezi fata.

| katekd02 a răspuns:

Ar trebui să ieșiți mai des, să petreceți mai mult timp împreună și, treptat, o să fie parte din familia ta și nu o să mai simți nevoia de a roși. Încearcă să-ți faci curaj și să fii mai îndrăzneață. Baftă!