| anonim_4396 a întrebat:

De ce pe fete le impresionează așa mult băieții vorbăreți,dar pe aia mai tăcuți îi evită? Adica poți vb mult și să fi un pârlit,sa nu ai o chifla in stomac,sau nici o realizare, și cel care e mai tăcut să aibă de toate,sa își permite să le scoată la un restaurant, chestii trestii intelegeti voi.
Eu am observat că și inculții care au 5 clase au mai multe șanse decât unul cu studii care e mai timid,am văzut fete frumoase foc care efectiv erau îndrăgostite de băieți ce lucrau la vulcanizare! Daca știam că așa sta treabă mai bine nu mai mergeam la școală și învățam și eu bagabonteala că de tipul ăsta de băieți sunt atrase fetele,femeile nu știu,acolo e alta poveste.
Am văzut fete care stăteau cu băieți care efectiv nici nu știu să scrie corect gramatical,dar se pare c la se lase impresionate ușor de vrăjeala de cocalar! De ce cocalarii au succes așa mare la fete și băieții cuminți sunt evitați? Nu tot ele spun că,cauta băieți buni,cuminți,și când îi întâlnesc ii baga direct in friend zone laughing ce ipocrizie! Aleg în detrimentul celor buni pe cei răi care le tratează că pe niște zdrențe,sclave,le bat,și tot cu aia stau! De ce femeile sunt construite așa "defect"? Bine,nu toate,că sunt și fete inteligente,cu capul pe umeri,dar majoritatea.
Userul mosotti zicea că cocalarii arata bine și de aia au succes la gagici,dar il contrazic că,chiar eu am văzut băieți de zici că i-au lovit marfarul cu fete faine,eu zic că pur și simplu vrăjeala face diferența nu neapărat felul cum arăți fizic,adică poți fi frumos dar daca nu ai personalitate toate fug de tine,dacă ești tăcut și plictisitor,așa că ăștia care sunt mai urâți au papagal și au un privilegiu imens la agățat. Eu și pe TikTok am văzut băieți ok fizic și erau prosti bata in conversațiile cu fetele de acolo,am văzut și băieți urâți și dețineau excelent arta de a conversa cu fetele,chiar îi adorau alea.
Cum poți să fi plăcut de multe fete daca ești mai tăcut? De ce un om este tăcut care a fost foarte bun la învățătură? Și unul care era repetent pe banda rulanta agata fete de se plictisește!?
Eu daca sunt puțin mai tăcut mă potrivesc cu o fata la fel ca mine?
Mie mi se pare un blestem crunt sa fi tăcut, maică-mea nu avea nici o clasă, nu știa nici să citească,dar se făcea imediat plăcută de oameni,eu am IQ peste mediu și primesc numai hate din toate direcțiile, atrag foarte fast antipatia.
De ce un om este tăcut? Care-s cauzele? Poate deveni extravertit? Daca da, cum?
Ce sfaturi îmi dați sa devin foarte vorbăreț?

Răspuns Câştigător
| DeeaDeea94 a răspuns:

La prima vedere tu o să atragi doar fetele din punct de vedere fizic, adica cine te place fizic și cam atât. Pt ca daca nu ești vorbăreț nu ai cu ce sa le atragi

| anonim_4396 explică (pentru DeeaDeea94):

Depinde,uneori vorbesc de nu mai mă opreschee hee dar așa este! Fetele daca sunt tăcute sunt plăcute oricum daca arata așa hot ca tine happy dar a fi cuminte nu înseamnă neapărat a fi și tăcut, nu e o regula! La mine anxietatea e problema că nu sunt eu așa de anost, de tăcut.

| anonim_4396 explică (pentru DeeaDeea94):

Sa îți pap eu zâmbetul ăla sublim, nu poți schimba poza?laughing M-am indragostit lulea de zâmbetul tău, of, ce ți-aș mai face laughing te pup fata minunata kiss

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru DracuIa):

Cui? Lui feblețea mea deea?laughing

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru DracuIa):

Nu pot sa o iau tare, am o slăbiciune pentru fetele frumoase, deși nu știu dacă ea e cea din poza. Oricum are dreptate, cu in mut nu ar sta nimeni

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 explică (pentru DracuIa):

Sunt chiar foarte de treabă.

12 răspunsuri:
| Mosotti a răspuns:

Ai mai intrebat asta:

"De ce un om este tăcut? Care-s cauzele? Poate deveni extravertit? Daca da, cum?
Ce sfaturi îmi dați sa devin foarte vorbăreț?".

Ti s-a raspuns.

| Emma30555 a răspuns:

Solutia nu e sa vorbesti mult si prost de exemplu ci sa fii receptiv, sa ai informatii, sa spui lucruri interesante sau placute. Sa fii sociabil. Se poate invata si asta. Sa ai cativa prieteni, sa iesi in diferite locuri unde se socializeaza si te poate observa o fata chiar daca esti tacut, poti fii doar misteriosul care se deschide doar in fata apropiatilor si in zona lui de confort. Este fals cand spui ca fetele prefera cocalarii, sau batausii. Doar daca sunt si ele din aceeasi speta. Fetele vor baieti normali,, sociabili, placuti, relaxati e normal ca acestia sa aiba succes la fete, sunt mai abordabili si stiu si ei cum sa abordeze o fata. Daca esti tacut, introvertit nu inseamna automat ca esti cuminte ci poate insemna doar ca nu ai abilitati de comunicare, de socializare, e greu sa cunosti fete daca nu comunici cu ele. Eu as sugera sa mergi la un psiholog, poate timiditatea ta are alte cauze

| Motisor a răspuns:

Ca sa fii vorbăreț trebuie să vorbești? Ca sa fii tacut trebuie sa taci? Daca vrei sa te placa o fata trebuie sa nu o placi? Daca vrei sa nu te placa o fata trebuie sa o placi?

| anonim_4396 explică (pentru Motisor):

Un introvertit nu poate fi așa ușor extravertit,e totuși o deviere de comportament,nu toți ne naștem fermecători,sociabili,deși specia noastra așa sa perpetuat datorită interacțiunii sociale și a iubirii. Persoanele tăcute in general nu sunt plăcute pentru ceea ce sunt ele,nici familia uneori nu tolerează așa ceva,adică te discriminează, zice că ești prost, așa e la noi prostul te face prost, hotul te face hot, și prostii de multe ori îl cred pe hot nu pe victima.