| dolceromania a întrebat:

De ce pe Youtube aproape la toate videoclipurile prima imagine este cu femei goale, nuditate, decapitari.ma ingrozit o femeie ce era pe un rotisor pusa la foc? de ce pun imaginile astea? Multumesc

Răspuns Câştigător
| cristimihailov a răspuns:

Poate ar trebui sa te intrebi pe tine...

Stii ca Youtube are un algoritm performant pentru a iti oferii sugestii in baza cautarilor anterioare?

Si cautarile pe google intra in acest domeniu

6 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai, de exemplu video-urile cu muzica chillout,dance,hip-hop,in special remixurile,au o imagine de fundal o femeie,ori vezi o pereche de sani, ori un fund,ori pe amandoua si mai jos vezi un comentariu gen " i clicked for the ass ", " that boobs brought me here". deci,prin asta intelegi ca " se cauta " ceea ce gasesti prin video-uri si nu doar atat,sa zicem ca prima data erau mai ofensati oamenii dar dupa a fost gen "foamea iti vine mancand" laughing
Se sponzorizeaza materialismul in general, nu ma refer neaparat la femei frumoase,ci la banii,masini, haine de firma peste tot, figuri, aroganta, etc, etc.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Ca sa dai click sa vezi femeile goale

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Those*

| peperonies a răspuns:

Clickbait. ca sa dai tu click pe ele.

| T0T a răspuns:

Ca să te atragă să te uiți.

| darrio2007 a răspuns:

Ca sa ne atraga sa ne uitam. M-am obisnuit de acum cu asta. Nu mai vizionez orice.