| Victoria18 a întrebat:

De ce se inchid scolile doar in unele zone? In alte zone nu o sa se depuna zapada sau nu o sa fie frig? Au impresia ca ceilalti elevi sunt pinguini sau nu traiesc tot in Romania? Nu era mai normal sa se inchida in toata tara? Ce parere aveti?

11 răspunsuri:
| PainTech a răspuns:

Majoritatea oamenilor importanti din Guvern stau in Bucuresti. Desigur, ei nu vor sa isi trimita copiii pe vremea asta. De restul nu prea le pasa. Plus de asta trebuie recuperat ( poate ca la tine nu s-a recuperat niciodata, dar unii dintre noi am fost chemati sambata la scoala )

| AC4S4 a răspuns:

Pentru ce să se închidă? Nu e zăpadă deloc.

| Cinevacatoatalumea a răspuns:

Aici, in Galati nu e cine stie ce. Nu e nici pe departe asa de multa zapada incat sa se inchida scolile.

| Victoria18 explică (pentru Cinevacatoatalumea):

Da, dar chiar daca, daca in alte judete s-au inchis ar trebui si acolo indiferent daca e mai puţin rău decat in acele judete unde sunt inchise

| Cinevacatoatalumea a răspuns (pentru Victoria18):

Eu mai degraba merg acum la scoala decat sa recuperez sambata.

| Victoria18 explică (pentru Cinevacatoatalumea):

Niciodata nu s-a recuperat

| Cinevacatoatalumea a răspuns (pentru Victoria18):

Cum adica?

| Kogaion a răspuns:

Ce treaba are ala din Timisoara, unde nu ninge si e ok vremea, cu ala din Iasi, unde ninge si e frig?

| Andersen2k18 a răspuns:

Nu e normal sa se inchida, ce a dat putina zapada si ger si gata? Nu cred ca iti convine dupa sa recuperezi orele pierdute. Mai ales ca vremea isi va reveni.

| Victoria18 explică (pentru Andersen2k18):

Ce sa recuperezi, niciodata nu s-a intamplat

| Nevroza a răspuns:

Era bine sa inchida in toata tara ca sa nu mergem la scoala, TOTI. Si mie mi se pare ridicola chestia asta.