| Pământul a întrebat:

De ce ustura atunci cand iti intra sperma in ochi sau o plaga deschisa?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.

15 răspunsuri:
| elena a răspuns:

Pentru ca este acida.
Dar vai, ce s-a intamplat, aveai o plaga deschisa la ochi, ai vrut sa o tratezi si ti-ai picurat sperma? Interesant tratament...

| elena a răspuns:

@ Hitler Invictus daca ai gasit raspunsul corect, trebuie sa-ti dam o fundita, nu?

daniela
| daniela a răspuns:

Sincer nu mi s-a intamplat niciodata asa ca nu stiu de ce

| Annitu a răspuns:

Vai de viaţa mea... ce întrebari pun unii mai.laughing

| vladimir23 a răspuns:

Ptr ca sperma contine
Sperma ejaculata contine in jur de 300 - 500 mil spermatozoizi, hormoni masculini, contine aminoacizi si proteine, glucide, acizi organici: acid citric, acid ascorbic, substante care asigura supravietuirea spermatozoizilor, sau o plaga deschisa deoarece face contacut cu aerul, sau cu microbii din atmosfera

| Pământul explică:

@eduardd: Vorbesti ca un adevarat crestin. In fine, dupa vreo 20 de minute de cautari, rezultatele:
- sperma este bazica, ca sa nu reactioneze nasol cu mucoasa vaginala; nu acidica.
- sarurile sunt in principal neutre, cele care contin gruparea hidroxid sau carbonatii sunt bazice, iar cele rezultate in urma neutralizarii unui acid dibazic sau tribazic sunt acide (legat de raspunsul lui emanuelf, e asta).

| eduardd a răspuns:

Incearca sa-i afli compozitia chimica si probabil vei intelege(sau cel putin o sa-ti feresti ochii pe viitor happy )

| Lora_6439 a răspuns:

Lol pai probabil sperma e acida daca se intampla asta. Dar de unde stii?

| emanuelf a răspuns:

Sperma este bazica si de aceea ustura. Adica e asemanatoare cu sarea. Sarea de ce ustura cand o bagi in ochi?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stim de ce ustura, dar cert este ca ustura foarte tare., nici nu pot tine ochiul deschis...

| angelinthedark a răspuns:

Bine ca nu ti-a intrat in urechi.

| Barbuin a răspuns:

Cand iti intra sperma in ochi nu ustura asa de tare dar lacrimezi pentru ca stii ca vei pune intrebarea asta si te vor da afara din TPU, deci plangi.
Iti pare rau.

| deathlord a răspuns:

Sare+acizi =brrrr!

| George_8821 a răspuns:

Acum serios de ce imi lacrimeaza ochiul drept, ca acum doua zile am dato pe canapea si a sarit stiti voi ce in ochiul drpet si acum imi lacrimeaza cand stau la calculator?

| George_8821 a răspuns:

Salut sunr eu George.Au trecut vreo 2 saptaani de cand mi-a intrat sperma in partea dreapta aochiului drept.Acum ma simt cat de cat mai bine insa ma mai deranjeza uneori.Este bine ce se intampla?