| DeeaNegrea a întrebat:

De ce va place matematica? Mie imi place matematica, in special geometria, dar daca stau sa ma gandesc nu stiu de ce? Voua de ce va place matematica? Pentru cel mai logic raspuns dau fundita.

Răspuns Câştigător
| DEBrown a răspuns:

Si mie imi place foarte mult. Esti materia mea preferata. Daca stau bine sa ma gandesc, imi place proabil pentru ca imi pune mereu mintea la incercare si te ajuta si mult in viata. Este una din cele mai importante lucruri pentru fiecare om, pe langa faptul ca trebuie sa stie si ceva romana sa se exprime ne trebuie matematica oriunde. happy

19 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Mereu mi-a placut algebra. Geometria nu prea mi-a placut. Imi place matematica pentru ca e o stiinta exacta, iti pune mintea la contributie. Totusi, sunt un fan al limbii si literaturii romane.

| Razvan a răspuns:

De ce nu imi place mie matematicathinking
E simplu.Pentru ca mereu in matematica e vorba despre un singur raspuns final, neinterpretabil, rigidlaughing
Nu e loc de fantezie in matematica, de imaginatie. E anost peisajul matematic.Cam ca norul de cenusalaughing

| darrio2007 a răspuns:

Imi place mai ales acum.Pentru ca nu mai sunt la scoala.

| Derye a răspuns:

Simplu. Nu'mi place matematica. Imi plac chestiile logice, si interesante. Dar matematica e plictisitoare, pentru tocilari as zice, pentru ca nu poti deveni AS in matematica fara x ore pe zi, practica.

| KiddFaraSentimente a răspuns:

Paiii. nu-mi place in mod special.laughing
Adica, imi place mai mult algebrabatting eyelashes.
Imi plac fosrte mult exercitiile, mai ales cu numere intregi love struck.
Nu stiu de ce.laughing
Pur si simplu, imi plac. happy

| LoveMusic a răspuns:

Ei bine, eu urăsc matematica, geometria, algebra, aritmetica şi tot ce ţine de domeniul "MATEMATICĂ". Nu îmi place matematica de mică, învăţ practic din obligaţie, nu din plăcere (la matematică, bineînţeles). Cu celelalte materii sunt foarte bună prietenă laughing dar eu şi cu matematică suntem duşmani. Ştiu şi sunt conştientă că ne ajută mult în viaţă şi ştiu matematică, dar doar strictul necesar, asta este. Dacă nu îmi place ceva, nu pot să fac nimic, asta este. În schimb, lb. română, biologia, istoria sunt cele mai bune prietene laughing Sincer, chestiile de logică îmi plac pentru că îmi "pun mintea la contribuţie". Dar în rest, nu îmi place.Gusturile nu se discută, îi admir pe cei cărora se descurcă, dar eu nu-s aşa big grin

| LNK a răspuns:

Ei bine eu pot sa spun ca nu-mi place. Iar geometria pentru mine e dezastru. Algebra e ok, imi place, dar geometria... laughing

| dragosh a răspuns:

Si mie ca si tine, imi place geometria fiindca sunt mai multe teoreme(ai mai putin de gandit), ai desene la geometrie, pe cand la algebra cancilaughing, acolo ai mai mult de calculat, pe cand in partea `ailalta stii ce teorema ai de aplicat si pac!winking. Acum cand sunt la liceu, fac numai analiza matematica(f grea) si mi-ar fi placut tare mult sa se mai strecoare din cand in cand geometrie. da`asta`i viata, n`ai ce sa-i faci big grin

| mada12 a răspuns:

Fiecare persoana gandeste diferit.si mie imi place matematica si daca as incerca sa fiu buna la romana as fi botahee hee pur si simplu nu le inteleg la romana, dar la matematica sunt foarte buna.nu stiu de ce, pur si simplu imi place si inteleg si sunt foarte atenta in clasa.

| Meluma a răspuns:

Mie imi place matematica, in special algerba, deoarece mi se pare interesanta, atractiva.
P. S.: Sunt facuta pentru asta happy

| Meluma a răspuns:

Ma pasioneaza.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Imi place matematica, dar cu geometria sunt certatahee hee.
De mica mi-a placut matematica, imi placea sa rezolv probleme, sa fac calcule. Am fost apreciata si am obtinut rezultate foarte bune la olimpiade(in clasele mici), fapt care m-a impulsionat sa merg mai departe. Acum, mi-am dat seama ca mi-au ajuns olimpiadele, concursurile, si voi invata doar pentru ca imi place, nu sa fac fala profesorilor.
Am inteles ca-ti place matematica, dar faza cu logica... e cam penibila.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

SI mie imi place matematica in toate domeniile. Imi place pentru ca mereu inveti ceva nou si de cele mai multe ori te pune in situati dificile

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai imi place pentru ca nu ma plictiseste si mereu invat cate ceva nou, si cu siguranta voi avea nevoie de ea pe viitor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu imi place matematica eu ma duc la sch pentru pauze laughing

Răspuns utilizator avertizat
| Deea :x a răspuns:

Mie imi place ca am profu` chel si cand e soare afara ii reflectam lumina pe chelie cu oglinda de la farduri laughing... si de obicei spune "iesi afaraaaa!", fara absenta desigur!

| dianna_8858 a răspuns:

Da si mie imi place matematica este una din materiile mele preferate happy
imi place pentru ca in ea descopar multe lucruri interesante care ma fascineaza de obicei imi place geometria dar si algebrahappy tot ce tine de matematica imi placehappy
nu sunt dependesta sau ceva de genul si nici tocilara.insa eu cred ca matematica este cea mai frumoasa materiebig grin

| qmzdnsajdlk a răspuns:

Imi place pentru ca nu e nimic de tocit sau de "invatat". In general imi plac materiile unde nu trebuie sa inveti nimic, unde trebuie doar sa-ti pui creieru la contributie. Nu pot sa zic ca sunt un as in matematica pentru ca nu lucrez x ore pe zi cum zicea cineva mai sus, lucrez max 3-4 ore pe saptamana.
Oricum matematica care se preda in scolile din romania nu prea mai are treaba cu gandirea logica si persoanala pentru ca se dau niste formule sau teoreme invatate papagal fara demonstratii fara nimic.
Dupa parerea mea informatica e obiectul perfect, acolo ai doar de gandit, nimic de invatat, tocit, bla bla.

In schimb urasc din ficati istoria, biologia, chimia, romana.