| anonim_4396 a întrebat:

E CORECT la Evaluare Nationala (sII, 3) cea cu elevi :f+f/2=26-2-3
f/2=nr baietiImi puncteaza? Mie dat tot 14 fete dupa plecare iar inainte 16.Si e corect asa scrie si in barem 16.
Si inca ceva merita la mate-info intensiv info?
P.S daca intru acolo ma apuc de invatat oricum eu stiu tot ce e de baza asa ca.

6 răspunsuri:
| george5mh a răspuns:

Nu se intelege nimic din ce vorbesti...
1. Daca in barem scrie ca is 16 atunci is 16
2. Si mie tot atat mi-a dat dar nu am inteles nimic din ce ai spus
3. Am multi prieteni la mate-info si spun ca e greu daca esti lenes. Si eu acolo vreau sa merg. Eu zic ca merita.
SUCCES!

| Andy97Sexxx a răspuns:

Is 16...ca le aduni si pe alea 2

| Mariana97 a răspuns:

Asa ai formulat intrebarea ca nu inteleg nimic din ea, norocul meu este ca stiu despre ce e vorba.

| DinoHano a răspuns (pentru Mariana97):

La problema cu elevi care s-a dat la evaluarea nationala la matematica eu am scris ecuatia urmatoare:f-f/2=26-2-3.Este corecta tinand cont de problema? Se va nota cu punctaj maxim?

| LNK a răspuns (pentru Mariana97):

E mai mult norocul lui ca ai inteles despre ce e vorba, fiindca era in interesul lui, nu al tau. laughing

| Mariana97 a răspuns:

Da e corect sa spuna 16.acolo spune sa determinam fetele din clasa, din toata clasa.ca sa ne ajute la problema(sau sa ne incurce)ne-a zis ca pleaca 5 elevi.AI INTELES?