| ABY4 a întrebat:

Exista site unde pot sa pun o cuvantul care vreau sa il analizez sintactic si morfologic si sa imi arate ce e subs/adj nr pl etc. Dau fundita

4 răspunsuri:
| DEBrown a răspuns:

Nu! Asta depinde de context.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună! Un asemenea site nu îţi va fi de folos. N-ai să umbli cu el după tine nici la examene, nici în viaţă, şi nu ai să ştii să te exprimi corect. Învaţă bine gramatica limbii române, nu poate fi înlocuită de nici un site!
Te invit pe http://lecturirecenzate.ro/ O să-ţi fie de folos!