| Tzygy a întrebat:

Exista vampiri?, astept raspunsuri de la cei care stiu sigur, nu sa va bagatzi voi ca "inteligentzi" in seama sa ziceti ca: cred ca nu, ca nu stiut ce! voua va ie frica de adevar! MsK Anticipat!

34 răspunsuri:
| Rayyy a răspuns:

Cat de convins poti sa fii...vampirii sunt rezultatul imaginatiei noastre.

| Floreenofficial a răspuns:

Salut! In opinia mea nu exista vampiri adevarati... exista doar oameni care simt nevoia sa bea sange, sa doarma in sicrie, sa se fereasca de lumina soarelui etc. Ei s-au nascut oameni...

| cristianorudi7 a răspuns:

Ce plw intrebare e asta/ da exista vampiri, dar doar in filme

| sunset a răspuns:

Cred ca exista. Au fost cazuri misterioase, de acest gen. Chiar daca nu sunt adevarate in totalitatea, farama de adevar exista in toate povestile.

| sunset a răspuns:

Si apropo, 'sigur', nu poate sti nimeni nimic, poate doar Dumnezeu, daca o exista.

| Bastet a răspuns:

Am citit mai demult un articol pe descopera.ro ca vampirii exista si era cu documentatie ca lumea http://www. descopera.ro/fenomenele-paranormale/4619019-vampirii-monstrii-constiintei-noastre cand am dat search, am descoperit un articol in care se spune ca doi fizicieni au demonstrat ca nu exista, uite-l aici http://www. descopera.ro/dnews/4347513-vampirii-nu-pot-exista-e-dovedit-matematic

am observat ca se cam contrazic...singurul mod de a afla e sa fii vampir...:>

citeste articolele de pe descopera.ro despre vampiri...is interesante.:)

| Smile94 a răspuns:

Sa fim cinstiti pe bune u crezi ca daca ar stii cineva sigur ar impartasi cu toti secretul si ar spune "'da x e vampir si vine sa suga sangele diseara dar eu scap ca am grupa ab si el prefera doar 0 sau ceva de genul in fine nu cred ca exista si inca ceva u crezi ca noi stiim totul cine stie cate anomali exista in lumea asta si noi habar nu avem

| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns:

Nu mai spune aiurelii. Vampiri sunt doar o legenda dar daca ii vezi spune-ne si noua.:-) rolling on the floor

| cinnamon a răspuns:

Exista niste oameni care au boli rare si simt nevoia de a bea sange. Ei s-ar putea numi "vampiri". Mai exista "vampiri" energetici care sunt de fapt persoane langa care te simti deprimat si fara viata deoarece iti "sug" energia. In rest vampirii aia de care zici tu sunt fictivi

| T a răspuns:

Nu exista.

| LigiMe99 a răspuns:

Da, exista. Vampirii nu sunt cei la care ne asteptam noi, cu trup de om, carora le e frica de usturoi si nu se vad in oglinde. Vampirii sunt niste animale mai mari care sug sange si ies numai noaptea dar nu sug indeajuns de mult sange incat sa te poata omori. Sunt si liliecii, o specie a lor, carora oamenii le spun " vampiri" ( de aici dracula se putea transforma in liliac) http://www.destination360.com/south-america/brazil/vampire-bat

http://www.google.com/......tp?/imgres

| daniEL88 a răspuns:

laughing ce convins mai esti omulerolling on the floor mor de ras... exista da, le place sa apara in TWILIGHT, BLADE, DRACULA, NEW MOON. si mai sunt cateva "localitati" in care apar deci fi precaut si i-ati usturoi, si tapuse de argint.
Doamne da-ne intelepciune!

| daniEL88 a răspuns:

Deci daca o scris in CANCAN ...CRED! sa imi dau in palmoc de cat de minunata e lumea asta.

| AidaAmaranta a răspuns:

@IoanaAndrei Sa mori tu daca nu exista Dumnezeu? cum poti zice asa ceva, fraiero.

Du-te'n...

| raulneamt a răspuns:

Eu unul zic ca nu exista oameni care sa se transforme in vampiri si monstrii si chestii din astea... dar ce stiu eu despre vampir este ca exista un liliac numit liliacul-vampir( numit asa pentru. ca suge sange de la orice are viata) nu ma supar de o fundita te rog frumos!

| alwaysStyles a răspuns:

Eu cred ca exista pentru ca am citit in cancan pe int ca mai ex si astazi vampiri... bine nu chiar VAMPIRI ci oameni care le place sa bea sangele oamenilor DA STIU CIUDAT... dar putin probabil sa te gaseasca. a si cu placere anticipat

| alwaysStyles a răspuns:

A si eu sunt din sibiu mai precis din transilvania asa ca

| LolaXLillyNuSpuneNimik a răspuns:

Sigur ca exista eu cred si cred si in fantome mai ales dar nu te speria pentru. ca nu sunt prin zona noastra am citit multe despre ei

| DjJohnny a răspuns:

Bun deci sa va explic pe rand ca sa intelegeti deci Vampiri sunt niste lilieci care sug sangele oamenilor(acestia au vreo 3 kg si nu pot suge mai mult de 50 ml de sange nu sunt periculosi doar ca te amortesc pe un timp de 30-50 min.
Legenda cu oameni vampiri vine din balcania deoarece in vremea lui Vlad Tepes acesta a avut o lupta crancena cu otomani iar Nobili francezi impreuna cu polonia si imp habsburgic(sau cum so scie) au strans o suma de 2 milioane de marci de aur ca ajutor lui vlad acestia au venit pe mana Ungurilor care sub conducerea regelui (avea un nume unguresc cautati pe net) trebuiau sa ajunga la mercenari dar acesta avea si el o problema batalia pentru suveranitate impotriva polonia din pacate acesta a folosit bani pentru a-si salva tara. Vlad a murit(foarte probabil asasina de boieri) iar regele ungur a fost prins de catre curtea franceza si inchis pentru o perioada lunga de timp in inchisoare acesta a scris o carte care se numea Dracula (din cauza tatalui lui Vlad pe care il chema Dracul din cauza ca tragea oameni in teapa la fel ca si Vlad Tepes) cartea aceasta a fost considerata in vremea aceia ca o minciuna deoarece nobili lau cunoscut pe Vlad si stiau ei adevarul cum a ajuns o mare poveste? Simplu un scriitor cautand prin arhive a gasit cartea scrisa de regele ungur acestuia i s-a parut destul de credibila si a publicat-o. Lumea atunci era la fel ca acum prea credula in urmatoarele zile sa raspandit in toata lumea
Un lucru este sigur adevarat daca exista sau nu vampiri nu va pot spune timp de 500 de ani a fost legenda si asa va ramane fara raspuns va asigur ca tehnologia nu poate face nimic pentru a afla daca a fost sau nu(ma scuzati daca am incurcat polonia cu ungaria dar mi-a spus-o doamna de istorie cand eram clasa a 5-a acum sunt a 8-abig grin

| IoanaAndrei a răspuns:

Pai si ce ai vrea sa iti zic? ca sunt? pana nu vine nimeni cu dovezi palpabile ca exista vampiri, nu, nu sunt. si nici zane, mos craciun si dumnezeu. get it over with. n-o sa vina edward sa te salveze din viata ta plicticoasa. REPET: NU E NICIO DOVADA PANA ACUM!

| hahaha a răspuns:

Eu sunt vampir devil

| AAAdelin a răspuns:

Sa stii ca nu exista vampiri, desi unele povesti mai vechi spun ca ar fi niste creaturi fara sange care merg doar noaptea si se transforma in lilieci si ca beau ange, NU! Toate acestea sunt povesti de adormit copii si zvonuri desi ca si in cazul extraterestrilor despre cate se spunea ca si ei sunt doar in mit, uite ca au aparut niste dovezi fotografice, dar eu nu cred acest lucru, ei spun acest lucru doar ca sa isi faca publicitate. SPER CA M-AI ASCULTAT SI CA INSFARSIT CREZI CA NU EXISTA VAMPITI! ei sunt ca dragonii si zanele, niste inventii cerate de imagintia umana

| Ðida a răspuns:

E o intrebare :D putem da ce raspuns vrem noi in legatura cu ea.
Si nu cred ca exista vampiri asa cum nu exista sirene, inorogi, dragoni, etc. Toate aceste lucruri sunt personaje imaginare...

PS: Poate exista si o grupa de liliac din tarile calde care se hraneste cu sange...Acestia se pot numi vampiri.
http://ro.wikipedia.org/wiki/Vampir

| aditzuca a răspuns:

Vampiri nu exista sunt doar niste creaturi fictionale ce ai vazut tu unul daca da e doar imaginatia ta.

| Alpha13 a răspuns:

Deci tu esti vampir sau ce? laughing)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Invata sa scrii pustiule...lasa vampirii deoparte, cine suntem noi sa iti spunem daca exista sau nu?
Nu am vazut nici un vampir pana acum, deci nu cred.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu exista vampiri,, daca existau cu siguranta ii vedeam si noi ca facem parte dintre vii.****

nu exista vampiri e doar o poveste pentru a speria copiii

TUDOR

| Zipix a răspuns:

Nu exista vampiri. Daca existau oamenii stiau de mult de ei si pregateau usturoiul la ei laughing. Sa fim seriosi. Sunt doar mituri. Exista o specie de liliac care suge sange dar nu vampiri. Exista vampiri in povesti si in basme. Poate or exista ei pe o planeta cu 999999999999999999999999999999999999999999999999999999999999 kilometri departe de a noastra laughing.

| Deeniiii a răspuns:

Sar putea sa existe.Nu au fost decat legende despre ei.Deci ii foarte putin probabil sa existe

| andana99 a răspuns:

Pai nu cred dar as dori foarte mult mai ales sa fiu una dintre ei. funda?