| david1999 a întrebat:

Filologie Stiinte sociale sau Economic. Specific ca nu le am cu matematica si nici cu limbiile straine nu ma descurc prea bine.

3 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Daca nu prea le ai cu matematica si limbile straine ti-as sugera profilul economic.

| FallingLeaves a răspuns:

Hai sa vedem:
Filologie:
Pro- Dintr-a 11-a nu mai faci mate, fizica, bio si nici chimie.
Contra: Multe limbi straine + cel putin 9 ore de romana pe saptamana.

Stiinte sociale:
Pro-fara multe limbi straine, toate materiile sunt ok si accesibile
Contra- Multe ore de istorie (cam 3-4 pe saptamana) si faci mate pana in clasa a 12-a fara sa dai bacul la aceasta materie, totusi.

Economic:
Pro-Dupa liceu poti intra usor la o facultate ca ASE'ul sau ceva pe baza de stiinte politice, ceva care se cauta in zilele noastre.
Contra- Faci multa matematica si economie si comert si alte nebuneli tongue

Alege si tuwinking
Succes xD

| eddyeduard a răspuns:

Daca nu le ai cu matematica ti-as sugera filologia dar daca nici cu limbile straine nu prea le ai alege economic