| vlad1991 a întrebat:

Foaia matricola de la universitatile din Romania sunt confidentiale(alt cineva nu poate face rost de ea)? Am vazut ca trebuie sa prezenti buletin-ul, datele studentului din cerere si platita o anumita taxa.

Am aplicat pentru master la anumite univ in strainatate? Daca univesitatile straine suna la rectorat si cere in limba Engleza foia matricola ce se va intampla?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Foaia matricola se elibereaza numai personal. Ca sa o ridice alta persoana are nevoie de o procura speciala de la cel in cauza.

| vlad1991 explică (pentru Ioandelasal):

Am inteles. Dar in caz in care o universitate din strainatate le cere amiabil foaia matricola universitatile din Romania amiabil le-o vor trimite? Nu inseamna o infractiune?

| Ioandelasal a răspuns (pentru vlad1991):

Nu unitatea din strainatate trebuie sa ceara foaia matricola, studentul trebuie s-o prezinte, la admitere sau la inscriere.

2 răspunsuri:
Întrebări recente