| ChiftelutaCrocanta2 a întrebat:

Hei! Am o problema! Azi, la școală, m-am bătut cu unul din clasa a 8. Totul a început intr-o pauza,când unu din colegii mei stătea la ușa de la clasă.Ei bine,am vorbit puțin cu el,apoi a strigat către băiatul cu care m-am bătut(fiindcă nu vreau să zic cum ne cheamă,pe el îl cheamă Gigel,pe mine Chiftea) :,, Gigel! Bă Gigele, o înjurat Chiftea de mama ta!"și eu doar am vorbit cu el.Vine Gigel cu gașca sa la noi în clasă,îmi dă o palmă,apoi îi trag un palmă de îi venea să plângă. Frate, am dat așa de dare, că îi pocnea vena.Gigel s-a enervat,dupa mă urmărea,răsturna mesele, mă prinde, îi dau o serie de pumni în mână (mă prinse de mână)și îmi dă un pumn în nas.Eram așa de nervos încât bătaia nu mai avea limite.Dar mna,am lăsat-o așa, decât să mă iau cu-n prost, mai bine se bate cu propria prostie.Problema e,de atunci,se tot ține după mine,mă înjură,chestii alea alea și atât.Și cel care m-a zis pentru ceva ce n-am făcut,tot zice că l-am înjurat.Ei bine,eu îl pot bate de unul singur,dar dacă sunt prea mulți, ce fac? Ăștia au ură pe mine și eu nici măcar nu mă uitam la ei.Aș vrea să-i raportez la școală, dar problema e că...Înjur.Ai mei nu știu, nu sunt mândru că înjur, nu vreau să afle, dar nici nu pot continua așa. Orice sfat e bine venit!

18 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Mergi la arte marțiale japoneze și înveți să te bați cu mai multe persoane.

| ChiftelutaCrocanta2 explică (pentru sadrian46):

Da nu merge, că am încercat

| sadrian46 a răspuns (pentru ChiftelutaCrocanta2):

Dacă te atacă mai mulți, te concentrezi asupra unuia.
Nu de la distanță, ci de aproape.
O lovitură care să fie decisivă, lovitură în ochi cu degetele în ochi sau în testicule.
Când acesta cade jos, ceilalți se mai domolesc și îi apucă frica.

| ChiftelutaCrocanta2 explică (pentru sadrian46):

La noi nu merge așa, fug toți și primești toți pumnii din lume

| morfeo a răspuns (pentru sadrian46):

Ai vizionat prea multe filme cu Al Pacino laughing)

| sadrian46 a răspuns (pentru morfeo):

Chiar nu. Nici nu l-am văzut niciodată pe tip.
Dar am școala vieții.

| ywar a răspuns:

Ce frateee! Ai variante, nu dispera!
1. spray paralizant cand il prinzi singur, in ochi si pe urma picioare in burta pana zice nu mai da.
2. varianta a doua platesti niste batausi si ii fac pe aia chiftelute.
La o adica poti sa iei si dispozitiv cu electrosocuri.

| Ineys a răspuns:

Deci la un moment dat simteam ca citesc Ion Creanga.
In special pasajul asta "Gigel s-a enervat, de pe cum mă urmărea, răsturna mesele, mă prinde, îi dau o serie de pumni în mână(mă prinse de mână)și îmi dă un pumn în nas." Nu stiu de ce. rolling on the floor

Spune-l la diriginte si sa-i cheme parintii la scoala.

| ChiftelutaCrocanta2 explică (pentru Ineys):

Nu pot! Mâine nu are ore la noi, vineri nu e școală, și cel mai rău e că am oră în care plec în clasa lui Gigel Muistu

| FreddieM a răspuns:

Daca i-l surprinzi cand e singur, spune-i,, bai frate, hai sa stam putin de vorba, fara suparare. Si pur si simplu ii explici ca toata tevatura asta nu are rost, a fost vorba de o confuzie grosolana, ca nu aduce beneficii nimanui, e doar energie consumata de pomana si zi-i ca daca ajuta cu ceva, esti dispus ba chiar sa-ti ceri scuze pentru eventualele jigniri pe care le-a suportat. Ca sa fie treaba si mai ok,,, hai sa-ti ofer un suc sau altceva ca sa spalam scandalul. Strangeti-va mana si asta e.
Face minuni atitudinea asta, vei vedea.

| ChiftelutaCrocanta2 explică (pentru FreddieM):

Nu merge frt, el ia asta la mișto

| FreddieM a răspuns (pentru ChiftelutaCrocanta2):

Eu zic totusi sa incerci, nu te costa nimic. Spune-i doar ca vii cu ganduri bune si ca esti serios ca nu-i treaba de mistocareala.

| ChiftelutaCrocanta2 explică (pentru FreddieM):

Tot nu merge. Crede-mă, din propria experiență

| FreddieM a răspuns (pentru ChiftelutaCrocanta2):

sad

| morfeo a răspuns:

Si tu inteligent, ii dau cu pumnu in manalaughing Ardeles la falcao

| ChiftelutaCrocanta2 explică (pentru morfeo):

Unde voiai să-i dau? Tipu mă ținea de mâini

| morfeo a răspuns (pentru ChiftelutaCrocanta2):

Tu trebuie sa anticipezi miscarile si intentiile aluia. In momentul cand ai vazut ca vine nervos la tine, atunci trebuia instant sa-l arzi in zona fetei, nu sa stai.

| ghiduta a răspuns:

Pararea mea e sa stai de vorba cu un adult care chiar pote rezolva situatia poate chiar si cu un politist sau jandarm daca gasesti pe cineva bun la suflet va rezolva problema ta cu acei tipi care vor sa se dea smechieri si apoi nu iti vor mai zice nimic