| Anaxor96 a întrebat:

Hei salut! Am o mica problema...joi am test si am de invatat 40 de pagini..Stiu mai este timp si am inceput dej asa invat, dar imi ia foarte mult! Cineva stie niste trucuri care sa ma ajute sa invat mai repede?

7 răspunsuri:
| Artemis94 a răspuns:

Joi suntem in vacanta,
In orice caz conceantreaza-te pe cum inveti mai usor deexemplu citeste cu voce tare, subliniaza, coloreaza anumite cuvinte/fraze daca ai memorie vizuala, etc succes happy

| Dana211 a răspuns:

Poti incerca sa iti faci desene si scheme care o sa iti ia ceva timp dar vei retine mult mai usor (asta daca ai memorie vizuala mai buna decat cea normala)

| GoldCobra a răspuns:

Da la ce dai test?

| Artemis16 a răspuns:

Ia lecitina :*!

| agoodvampire a răspuns:

Fiecare dintre noi au moduri de a invata : vizual, auditiv etc. Ca sa poti invata usor ai nevoie de o atmosfera placuta, linistita. Retrage-te intr-o camera a caror pereti sa aiba o culoare deschisa gen galben sau roz deschis. Scrieti idei principale cu diferite culori. Ia-ti pe tine niste haine de culoare deschisa. Poti sta in pat sa inveti sau daca stai la masa, fata de mana sa fie de culoare deschisa de asemenea. Daca e cald afara te poti pune la soare pe un balansoar/scaun/etc. Daca nimic nu "functioneste" laughing ia un memo plus laughing big grin

| madyuki a răspuns:

Scrie ideile principale pe foi separate cu ceva colorat care sa-ti atraga atentia si invata-le doar pe alea. funda? happy

| BiancaSmith a răspuns:

Joi? Hmm pai nu ai vacanta de Paste? Oricum nu cred ca te poate ajuta nimeni.Chestia este sa fi concentrata ca sa poti invata, sa nu fi deranjata. Si apropo nu exista trucuri happy.
La revedere sper ca te-am ajutat :*.