| MikkyMihaela a întrebat:

Hei,TPU! Am o problema, sunt clasa a VII-a.Anul acesta voi da un examan, cum bine stiiti toti.Imi este frica, de acest examen.Nu ma dascurc excelent la matematica,la romana pot sa spun ca stiu cate ceva.Dar,nu asta este problema.Ce as putea face sa invat mai mult pentru examenul din vara,sa le retin mai repede teoriile si exemplele din clasa? De multe ori uit, uit tot ceea ce ne-a predat profesorii in clasa.Va rog sa ma ajutati, trebuie sa i-au examenul asta cu nota desul de buna.Dau funda! Promit

Răspuns Câştigător
| WaxX a răspuns:

Invata!happyUita-te pe caietele din anii trecuti.Singurul mod prin care poti retine teoriile din clasa este sa le aplici in probleme! Nu invata ca papagalul ca normal ca uiti, Invata-le logic.happyCere ajutorul prietenilor sau al unor colegi care se pricep mai bine! Succes!happy