| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU, peste un an trec si eu la minunatul(sau nu) liceu. Daca trec pe stiinte ale naturii-ce ma pot face? daca trec pe filologie-ce ma pot face, etc. - la toate astea mate-info etc.

1 răspuns:
| TheLostAngel23 a răspuns:

Buna big grin
Dacă mergi la mate-info, poti alege aproape orice meserie: funcţionar bancar, arhitect(dacă te pricepi şi la desen), in domeniul IT.(este cel mai bine platit in momentul de faţă- lucreyi cu calculatoare). etc
Dacă alegi filologia, poţi opta apoi ca agent turistic, traducător, avocat, judecator, psiholog, etc.
Eu sunt la stiinte ale naturii si pe acest profil se fac toate materiile...deci poti sa alegi absolut orice facultate vrei ca sa mergi mai departewinking

Fundiţa? big grin