| FuckSchool a întrebat:

Heiaa TPU. Am si eu o mica problema. Decii sunt clasa a -8-a. In primul rand mai sunt cam 3 saptamani de scoala si as vrea sa stiu daca as putea sa ma transfer la alta scoala in acest interval de timp sau daca e prea tarziu. Multumesc anticipat ^^

Răspuns Câştigător
| alessia5158 a răspuns:

R.O.F.U.I.P -Regulamentul de Organizare si Functionare a Unitatilor de Invatamant Preuniversitar, interzice transferul elevilor in timpul semestrului :
"Art.146. Transferurile în care se păstrează forma de învăţământ se pot efectua numai în perioada intersemestrială sau a vacanţei de vară; regulamentul intern al unităţii de învăţământ poate prevedea şi condiţii speciale de transfer." --- http://www.gscfr.ro/regulamente/r-o-f-u-i-p/

3 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Măi "fuckşcolar", este foarte probabil că tu ai un pic de fecale la creier.

Răspuns utilizator avertizat
| pizzahut a răspuns:

Din cate stiu nu ai voie sa te muti la alta scoala daca ai inceput deja semestrul. Transferul se realizeaza in general intre semestre sau in vacanta de vara, in cazul in care urmeaza sa fi la aceea scoala si anul urmator. Ai putea sa incerci sa vorbesti si cu directorul sau directoarea scolii, iti va oferi mai multe informatii cu siguranta!