| anonim_4396 a întrebat:

Heii! am o intrebarepuppy dog eyes...deci daca vrei sa intri la un liceu si media de anul trecut e mai mare decat media ta cu 30-40 de sutimi mai poti intra la liceul respectiv?
nu prea cred ca ati inteles intrebareapuppy dog eyes dar totusi...
Multumesc oricum!

10 răspunsuri:
| Angelik_6250 a răspuns:

Daca mai sunt locuri ramase...da

| Angelik_6250 a răspuns:

Daca mai sunt locuri ramase...dahappy de ex la liceul respectiv se intra cu 8.30 si tu ai 8 il scrii pe lista iar calculatorul te pune in functie de locuri.

| Veverita a răspuns:

Am inteles intrebarea...dar nu se tine cont de ultima medie de intrare cred.eu stiu ca intra primii 30 de elevi sau cati are o clasa...bine,nu cred ca daca toti au 9, 90 iar tu esti al 30-lea elev care vrea s intre si ai media de intrare 5, nu cred ca intri.si stai sa vezi cum e cu examenele.

| dedekool a răspuns:

Pai depinde de notele pe care le iei la examenehappy daca o sa iei note destul de mari poate o sa intriihappy.

| Prigatdevisine a răspuns:

Pai nu poti...media de la liceu respectiv este cea cu care s-a intrat anul trecut...si tu daca ai media mai mica decat aceea nu poti intra. Oricum asteapta sa vezi ce note iei in examene :* cu siguranta o sa ai media mai mare decat cea cu care trebuie sa intri la liceu

| Oana_4575 a răspuns:

Am inteles... poti pune acel liceu, si cu noroc poti intra...adica daca e cineva cu medie mai mare si nu vrea locul tu poti sa il iei.asa am sa pun si eu:d

| Andrewz a răspuns:

Conteaza ce o sa fie si anul asta cati o sa fie in fata ta daca sunt 30 de locuri si au intrat acolo cu 9.30 9.40 si u ai 9 nu intri. Conteaza mediile de anul asta. dai funda?big grin

| madaluhsha a răspuns:

Buna. Am inteles, sa stii ca nu depinde de asta pentru ca pc-ul adauga pana cand se face numarul de locuri pe care-l are liceul respectiv, adica de la cea mai mare medie pana cand se face nr.Baftawinking

| necunoscut_1645 a răspuns:

Ma din cate stiu eu nu e sigur ca iti trebuie peste media de anul trecut ca variaza in fuctie de cati elevi intra la liceu si profilu respectiv cate locuri are clasa, deci sa iti dau un exemplu daca la profilu respectiv ai 30 de locuri si numai 20 vor sa intre poti intra si cu 6.

Nustiu daca ai inteles!

| Anonima_6240 a răspuns:

Pai ai sansa sa intri ca e posibil ca anul acesta sa fie note mai mici decat anul trecut.si apropo si eu intru anul acesta la liceu