| Biutss a întrebat:

Azi am dat ultima simulare la evaluarea nationala si as avea o intrebare. Profesoara pe tabla ne-a scris tot ce trebuie sa scriem, cu majuscule bineinteles. Dar, la sesiune a scris " feb 2014" iar noi am scris ca ea, dupa, abia astazi am auzit ca trebuia tot cu majuscule. Risc sa-mi fie anulata lucrarea?

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Pentru asta NU ţi se anulează lucrarea, stai liniştit/ă!
Lucrarea se poate anula pentru semne distinctive făcute în conţinutul acesteia...

Toate cele bune.

| L0v3isTheWaY a răspuns:

Buna!
Nu poate fi anulata deoarece asa a scris profesoara si cred ca si restul colegilor au scris la fel cum au vazut pe tabla. Daca ar fi sa anuleze lucrarile, v-ar anula la toata clasa si e imposibil.
Succes!winking

| Biutss explică:

Deci nu sunt sanse sa imi anuleze lucrarea?

| xFlorin a răspuns (pentru Biutss):

Nu se anuleaza, dar totusi profesoara trebuia sa scrie cu majuscule.

| amour123 a răspuns:

Buna!
In niciun caz nu se anuleaza lucrarea pentru astfel de lucruri. Lucrarile se anuleaza atunci cand te prind copiind, cand ai diferite semne pe lucrare (spre exemplu, desenezi o stea pe mijlocul foii laughing ). Plus de asta, este doar o simulare, nu este testarea finala. Si, repet, nu te panica, lucrarile nu se anuleaza pentru faptul ca ai uitat sa scrii in titlu ceva anume, sau nu ai scris cu ce litere trebuia.
O zi buna si succes la scoala.

| LaryIssa a răspuns:

Nuu