| CosminSM a întrebat:

Hello everybody! In acest an am terminat liceul, am luat si bac-ul si am decis ca in acest an sa fac o pauza. Iar in anul viitor, mi-as dori sa intru la scoala de politie din Cluj sau la pompieri, si as avea cateva intrebari.
1. Cum as putea sa ma pregatesc mai bine la romana si engleza pentru admitere?
2. Politie sau pompieri?
3.Admiterea pentru pompieri e mai usoara?
4.Cum ii viata in Cluj? Am auzit ca ii mai scumpa. Pot sa ma descurc daca imi gasesc un job+bursa?
5.Sa optez spre o facultate tehnica? Ceva cu informatica.

Daca vreti, puteti sa ma ajutati si cu alte informatii. Va multumesc.

Răspuns Câştigător
| Nevroza a răspuns:

1. Singur nu poti invata deoarece concurenta este foarte mare. Cu meditatii la lima engleza/franceza si la limba romana.

2. Politie cred ca e mai ok. Ca pompier trebuie sa ai tarie, sa fi destul de curajos incat sa iti risti viata pentru un om(poate esti, nu am de unde stii)=]

3. Nu e mai usoara admiterea la pompieri, din potriva.

4. Viata in Cluj e frumoasa. Cand am fost, am zis ca acolo e locul meu.

5. Daca te duce capul la matematica, de ce sa nu incerci!

| Nevroza a răspuns (pentru Nevroza):

Limba*

| CosminSM explică (pentru Nevroza):

Chiar asa de mare ii concurenta?

5 răspunsuri:
| Yurisa a răspuns:

4.Depinde ce iti place. Eu am fost la Untold si m-am cazat in Cluj laughing Pe langa ca sunt preturi de te ustura buzunarul, daca stai in Braila, Ialomita, Constanta, orase din sud-est este si departe al naibii laughing
Nu m-a impresionat orasul, nu e urat, dar m-am plictisit in timpul zilei. Zic ca viata in Cluj merita daca ai o situatie financiara buna, daca e aproape de tine.

| CosminSM explică (pentru Yurisa):

Doar la intrebarea 4 poti raspunde? laughing)

| Yurisa a răspuns (pentru CosminSM):

Da, nu prea stiu cum e admiterea acolo si nu vreau sa vorbesc prostii laughing