| andreywtza a întrebat:

Hey,am luat la romana 8, 25,la mate 9 si la biologie 9, 20. La romana am facut contestatie pentru ca eu am facut totul si nu cred ca asta este nota mea reala. Voi ce ziceti? Exista sanse sa ma depuncteze?

5 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Notele au fost cam ciudate la romana. Si eu am luat cam putin fata de cat ma asteptam, dar am lasat-o asa. Daca tu stii ca ai facut tot, atunci ar trebui sa te puncteze. Facand o contestatie, exista mereu sansa sa iei mai putin.

| Aasdfghj a răspuns:

Da, exista sanse sa te depuncteze. Mai bine te multumeai cu cat ai luat.

| CristinaSNC a răspuns:

Exista sanse sa-i iei nota mai mica, de obicei se corecteaza in favoarea elevului. De asemenea poti sa iei si o nota mai mare. Tot ce este posibil.

| Sucigan_Razvan_1999 a răspuns:

Depinde de cine corecteaza, poate sa te depuncteze (adica primi care au corectat au gresit), dar rar se intampla sa greseasca atatea profesorii, poate la sub 3 : la compunere iti scade/creste.Dar nu cred ca te va depuncta excesiv(adica -4,-5 puncte, sincer nu am auzit pana acum ). Bafta.

| xunshu a răspuns:

Buna. Normal ca exista sanse sa te depuncteze. De obicei la romana cand e vorba de contestatii se depuncteaza. Rareori se puncteaza.(asta din cate am observat) Oricum, pare ca ai o medie ok. Nu cred ca o sa scada foarte mult. bafta!