| LucianTGV a întrebat:

Am luat la bac la Romana 5.90 la Mate 5.10 si la Biologie 6.20 si media e 5.73 sad pacat... In fine ce ziceti sa fac contestatie doar la Romana sau sa fac si la Rom si Bio?

Răspuns Câştigător
| Lifestealer1 a răspuns:

Eu zic sa faci contestatie macar la o materie ca oricum nu ai nimic de pierdut.

5 răspunsuri:
| push2gl a răspuns:

La amandoua poate mai iei la romana putin la mate putin te ajuta, succes

| Cosminovici18 a răspuns:

Nu inteleg de ce faci contestatie daca ai luat note mici inseamna ca nu ai invatat contestatiile se fac doar cand iei 9, 99 si nu ti-a pus 10 sau alte cazuri dar in cazul tau daca faci iti scade de nu te vezi

| Dana211 a răspuns:

Daca sti ca merti la ambele o nota mai mare atunci poti depune contestatie daca nu, nu are sens. In plus de asta presupun ca sti faptul ca nota ti se va modifica numai daca dupa contestatie nota finala e cu 50 de sutimi mai mare decat cea initiala. Mai mult decat atat la contestatii profesorii sunt foarte exigenti si ai toate sansele sa iti scada mai degraba decat sa iti creasca ceea ce nu e de dorit. Deci gandeste-te bine ce vrei sa faci

| AngelBoy a răspuns:

Nu te grabi, gandeste bine inainte, exista posibilitatea sa iti scada si asta iti inrautateste situatia...cel mai bine inveti si dai la una din romana sau matematica si sa iei o nota mai mare. (Asta este parerea mea, acum faci cum crezi ca este mai bine)

| jethebest a răspuns:

La romana si la biologie (eu asa as face in locul tau)