| yupiiiiiiiiiiiiii a întrebat:

Hey happy
Sunt in clasa a 8a si nu stiu la ce profil sa merg la liceu am de ales dintre mate-info si stiinte ale naturii.Nu stiu ce sa fac, eu as vrea mai mult la mate-info, pentru. ca am mai multe posibilitati dupa liceu/facultate, doar ca mama zice ca e prea greu si nu o sa rezist laughing.
La stiinte ale naturii nu poti sa mergi decat pe medicina.Nu prea stiu ce meserie vreau sa am, dar NU vreau sa fiu doctorita/farmacista/asistenta/etc straight face
Nu stiu daca mi-ar fi asa greu la mate-info, la mate ma descurc ff bine, semestrul asta am luat nota cea mai mare la teza(10 fix tongue ), la info habar n-am, nu stiu despre ce e vorba laughing
Din cate am inteles eu, la amandoua se face fizica (URASC FIZICA) La chimie si biologie ma descurc bine. happy

Mediile pe clasele 5-8 sunt foarte bune
Clasa a 5a - 9, 67
Clasa a 6a - 9, 60
Clasa a 7a - 9, 61
Clasa a 8a - 9, 91
Media e 9, 69 happy
In simulari am luat 9, 10 la romana, 9, 30 la mate (nici nu m-am chinuit prea tare laughing )
Nah, in general nu prea ma chinui sa invat pentru scoala, niciodata nu invat de pe o zi pe alta, si totusi, am notele pe care le am tongue

Deci ce ma sfatuiti, sa merg la mate-info sau stiinte ale naturii? Si ce ore si cate se fac la fiecare profil?

Multumeesc :*

8 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

La Mate info, normal!

| sebipopescu1 a răspuns:

Eu am terminat mate info si te sfatuiesc sa mergi acolo. E foarte frumos. Daca stii matematica stii orice... Eu si colegii mei asa vedeam lucrurile si intr-o oarecare masura am avut si dreptate laughing

| ali7777777 a răspuns:

Nu liceul iti face calea pe care sa o urmezi.In ziua de azi nu conteza ce liceu alegi.ci facultatea.din liceu nu iesi nimic.

| Moldovan_Yonel_1995 a răspuns:

Mate-info gandeste-te si la viitor ca mai incolo o sa se puna accentul pe technologie si chesti din astea

| cornelmarcu a răspuns:

Frate,urmeaza-ti drumul!

| yupiiiiiiiiiiiiii explică (pentru cornelmarcu):

Frate, eu sunt fata laughing

| cornelmarcu a răspuns (pentru yupiiiiiiiiiiiiii):

Ce esti nu ma intereseaza! E viata ta tu hotarasti, nu altcineva