| aLexZz_7238 a întrebat:

Hey TPU.La depunerea dosarelor la liceu trebuie sa ne ducem cu parintii sau pot sa se duca numa ei sau trebuie sa fim si noi...in fine. Funda pentru cel mai bun raspuns. (A da vreau si argumente big grin)

Răspuns Câştigător
| Ruxiii a răspuns:

Am fost eu astazi.Nu e nevoie sa mergi cu parintii,dar trebuie sa mergi tu pentru ca o sa ti se dea o fisa pe care va trebui sa o completezi si s-o semnezi, mai exact trebuie sa scrii numele tau si, in cazul in care ai intrat la un profil cu intensiv trebuie sa precizezi ce fel de intensiv. Dupa trebuie sa scrii data si sa te semnezi si poti pleca linistit acasa. Poti sa-ti iei si un parinte cu tine desi nu e obligatoriu.Prezenta ta conteaza! :3

3 răspunsuri:
| xCatastrophe a răspuns:

Nu enevoie de parinti ca doar teebuie samnatura ta si daca te pricepi sa completezi formularul singra nu ai nevoie de un parinte. Dar totusi e bine sa sa va duceti amandoaua/amandoi`!big grin Eu am mers cu mama.:p vei primi tu indrumari de la vreun profesor daca nu intelegi ceva dar ai grija ai to ceti trebuie cu tine daca nu ti`l respinge...winking

| Silviu17 a răspuns:

Tu trebuie sa te duci dar parintii nu trebuie neaparat sa mearga cu tine! Cel putin asa a fost la liceul meu...

| Andrew_2568 a răspuns:

Poti sa te duci si singur pentru ca ai buletin.