| soimos a întrebat:

Iata cum ne "educa" Isus prin Biblie:

Cel ce-si iubeste mama sau pe tatal sau, atunci nu este demn de mine!

Cum adica sa nu ne iubim parintii "
Sau ce intelegeti voi din acest verset din Biblie

4 răspunsuri:
| ioanionel a răspuns:

Crezi ca vei reusi sa "demolezi" tu ce nu sa reusit in 2000 de ani? Dumnezeu sa aiba mila de tine si sa te lumineze, Dumnezeul in care tu nu crezi inca poate face si aceeasta minune, cunosc un om care a studiat Biblia cu scopul de a o combate si a ajuns sa creada ca apoi sa isi dedice viata propovaduiri Evangheliei, Domnul sa aiba mila si de tine!

| soimos explică (pentru ioanionel):

> Dumnezeu sa aiba mila de tine si sa te lumineze,<
DOAMNE feri, cu ce ti-am gresit eu sa ma blestemi ata de rau si sa imi doresti sa raman prost toata viata?
Tie ti-ar place ca si eu sa te blestem?

| faraharamaica a răspuns (pentru soimos):

Unde scrie in Biblie aceasta aberatie? mi se pare ca nu ai citit toata propozitia corect. poate e pasajul unde spune : cine iubeste pe mama sa sau... (oricine altcineva)... MAI MULT DECIT PE MINE(ADICA MAI MULT DECIT PE DUMNEZEU) NU E DEMN DE ISUS....citeste mai cu atentie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Soimos,nu lua biblia ca pe o carte obisnuita; nu intelege cele scrise, asa cum sint scrise. Iisus nu spune sa nu-ti iubesti parintii in sensul stiut de noi, muritorii.Este vorba de credinta.Cind citesti biblia, incearca sa descoperi celalalt inteles.Cel ascuns.Mult noroc.