| shaka a întrebat:

Imi explica cineva ce inseamna caracter dominant? ofer funda

3 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Caracterul dominant se refera ca el ocupa cel mai mult spatiu, el este principala cauza.

| SorinTudor a răspuns:

Caracterul dominant este un caracter puternic ce poate cuceri usor celelalte caractere mai slabe

| Hc_Costy_1995 a răspuns:

Caracter dominant e atunci cand tu esti liderul in cercul tau de prieteni...e atunci cand zici ceva anume esti auzit si ascultat de alte persoane cum ar fi liderul alfa.