| Autumnfeelings a întrebat:

Imi puteti da simbolul aurului si argintului din tabelul periodic al elemenetelor? Dau FundA

Răspuns Câştigător
| DoamnaGărgă a răspuns:

Aur - Au, argin-Ar

10 răspunsuri:
| aladinbeci a răspuns:

AutumnFeelings, simbolul aurului este Au, iar al argintului este Ag.

| summertime a răspuns:

Aurul,in sistemul periodic se noteaza cu Au, iar argintul se noteaza cu Ag.

| DoamnaGărgă a răspuns:

Fundita mieee >big grin

| mihaella100000 a răspuns:

Au-aur; ag-argint... fundabatting eyelashes

| EnjoyTheSilence a răspuns:

Aur-Au
argint-Ag

| ursyca a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Tabelul_periodic_al_elementelor simbolul pentru. aur= Au argint =Ag

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu credeam sa fie cineva care sa nu stie tocmai simbolurile astea. Sint cele mai cunoscute metale pretioase. Oricum, ai dat fundita exact aluia care a dat raspunsul gresit, ceva tipic pentru TPU.

| danialex a răspuns:

Ia si tu o carte de chimie si uita-te in tabelul periodic sau uita-te si tu pe internet

| vanu a răspuns:

Aur=Au
Arging=Ag