| MxR a întrebat:

Imi puteti spune 10 moduri de a îmbunătăți eficiența învățatului la engleză? ofer funda

Răspuns Câştigător
| dannytama a răspuns:

Eu am cateva metode prin care am reusit sa invat engleza:
1.Toate filmele le-am vazut fara subtitrare astfel ma chinuiam sa inteleg ce se intampla si asa faci si conexiuni ale cuvintelor cu imagini
2. Jocurile si toate aplicatiile in engleza.
3. Citeste ce te pasioneaza in engleza.
4. Cand asculti muzica in engleza incearca sa te concentrezi sa intelegi ce spun versurile, asa inveti engleza emotional sa spunem asa happy.

2 răspunsuri:
| Sociopat a răspuns:

Am invatat engleza uitandu-ma pe CartoonNetwork cand desenele nu erau inca dublate.De asemenea multe jocuri online, filme si muzica.

| Flopet17 a răspuns:

Buna, Iti pot da doar una: Incearca sa vorbesti cu un vorbitor nativ de limba engleza. happy