| Ionutcrs a întrebat:

Imi puteti spune si mie ce acte sunt necesare pentru dosarul de inscriere la medicina veterinara in Timisoara,va rog frumos, dau fundahappy

2 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

"Acte necesare pentru înscriere:

LICENȚĂ

diplomă de bacalaureat sau diplomă echivalentă cu aceasta, în original;
certificat de naştere în copie legalizată;
adeverinţă medicală tip din care să rezulte că persoana care se înscrie la admitere este aptă pentru domeniul la care candidează;
pentru candidaţii studenţi: adeverinţă din care să rezulte calitatea de student, copie legalizată a diplomei de bacalaureat sau diplomei echivalente cu aceasta şi a foii matricole, respectiv diplomă de licenţă sau absolvire a unei facultăţi sau a unui colegiu, în original sau copie legalizată pentru cei care se înscriu la concurs ca să urmeze un al doilea program de studiu;
copie a cărţii de identitate;
3 fotografii color 3/4;
chitanţa reprezentând taxa de înscriere;
pentru copiii personalului didactic aflat în activitate (învăţământ preuniversitar şi superior), ai personalului angajat în U.S.A.M.V.B. Timişoara, o adeverinţă cu viza Inspectoratului Şcolar sau a unităţii de învăţământ iar pentru copiii orfani, acte doveditoare (pentru scutirea taxei de înscriere);
cerere de înscriere;
dosar plic." - SURSA :
http://www.usab-tm.ro/......_1153.html

Toate cele bune!