| Bogdanmanolachi a întrebat:

In cadrul universitatii de medicina din Iași, ce secții mai lejere ar putea fi? Nu vreau chiar medicina generala, ceva mai usor.

1 răspuns:
| MadRaven a răspuns:

Facultatea de medicină de la UMF Iași are 3 secții: Medicină Generală, Asistență Medicală Generală și Nutriție și Dietetică.
Universitatea UMF Iași are pe lângă facultatea de medicină și facultățile de Medicină Dentară, Farmacie și Bioinginerie.
Fiecare facultate și respectiv fiecare specializare are farmecul ei propriu, depinde doar de tine să alegi una care te atrage. Orice îți face plăcere e ceva ușor de învățat, degeaba mergi tu la o facultate "ușoară" dacă nu-ți place deloc și înveți cu forța. Poți găsi pe site-ul umfiasi.ro detalii despre fiecare facultate în parte pentru a te orienta în luarea unei decizii.