| Shadow110022 a întrebat:

În ce constă informatica de clasa a 9a semestrul 1? Întreb deoarece sunt profil filologie si doresc sa ma transfer la mate-info si voi avea de dat diferența la ino.Dau funda

Răspuns Câştigător
| muresanroxana a răspuns:

Eu sunt în clasa a 9 la mate info. În primul trimestru la informatica se fac părțile unui computer, hardware, software ce sistemul binar bit byte memoria computerul ce ii ram rom. Sper ca am fost de ajutor

| ihacoswhy a răspuns (pentru muresanroxana):

Acesta este TIC. Informatica consta in algoritmi, coduri. O sa ratezi cam tot ce este elementar, dar o sa faceti recapitulare in semestrul 2 si daca te pui pe invatat o sa treci diferentele usor. Si straduieste-te sa prinzi din urma. O sa fie greut la inceput. Eu in a 9-a in primul semestru nu am inteles absolut nimic. Si asa era cam toata clasa. In al doilea semestru m-am prins cum sta treaba. Bafta!

1 răspuns: