| anonim_4396 a întrebat:

In invatamantul de nivel liceal, se poate lua vreo masura in caz ca ai absenta si nota pe aceeasi data, cum ar fi anularea notei? ar fi foarte util sa stiu, avand in vedere ca nota respectiva e 2.

4 răspunsuri:
| dydy1 a răspuns:

Daca ai absenta toata ziua sau la ora la are ai nota iti scade nota la purtare

| CrazyTeenager a răspuns:

Da se pot lua masuri, vorbeste cu directorul.

| Ion a răspuns:

Daca nu ai doua ore in aceeasi zi, nu se poate asa ceva. ar fi f bine sa vb cu directorul si daca nu reusesti, sa mergi la inspectorat. cum sa iei 2 cand ai lipsit? doar nu te-o ascultat prin telefon.

| Claudiu2011 a răspuns:

Exact treaba asta am patit-o eu.am chiulit de la ora de istorie sa joc fotbal. exact 2 am luat si m-am luat in gura cu profu desi bineinteles nu ca ma laud aveam 10 media la istorie si am avut-o mereu dar nu neaparat pentru ca stiam ne asculta la o lectie luam 9 si ne punea pe caiet la sf anului cate un 10 daca aveam toate lectiile.deci cum spuneam nu are voie sa puna si nota si absenta pe aceeasi data pentru ca cum justifica treaba asta? daca nu erai in clasa cum sa puna nota? pai cum sa te asculte daca nu esti in clasa.e imposibil.du-te la director.sau diriginta.