| anonim_4396 a întrebat:

Întrebare pentru fete si femei: voi ce ați prefera într-un băiat/bărbat timid, care când e provocat devine violent, extrem de periculos, nu se lasă călcat în picioare și un băiat timid cuminte? Va rog frumos sa răspundeți sincer happy Ați prefera sa stați cu unul cuminte care nu v-ar proteja? Fiindcă fizic nu ar putea desigur! Ați marginaliza un băiat/bărbat bataus din acest considerent? Dar dacă e provocat atunci sa se lase luat de oaie?

Răspuns Câştigător
| Emma30555 a răspuns:

Nu as alege nici unul nici altul. As alege un bărbat echilibrat care reacționează normal in functie de evenimente. Violență oricum nu rezolva nimic, e doar o măsură extremă si atunci doar pentru apărare

22 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să te protejeze fizic e important. Să se dezlănțuie violent, nu este cea mai bună soluție pentru conflicte.

| anonim_4396 explică (pentru sadrian46):

Corect.

| GabiDumitrescu a răspuns:

Amuzant, dar omiti un fapt. Nici unul dintre cei mentionati de tine NU INSPIRA INCREDERE. Femeile asta vor, siguranta, si nici unul dintre cei mentionati de tine nu o ofera - cu exceptia cazului in care ala "cuminte" stie sa fie ferm in caz de ceva si se orienteaza sa iasa din situatii cu potential nasol fara sa fie "extrem de periculos" cum ti se pare tie ca ar fi o mare chestie.

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

Ai și tu dreptatea ta. Iubirea trece prin stomac, dacă nu ai un job stabil, nu ai bani, stabilitate emoțională, atunci e cam greu. Poți fi și asa, dar sa fi inteligent, sa ai un job, asa compensezi, daca nu ai nici job nu sta nici una cu tine. Și uneori e greu și asa, în zilele noastre ești respectat în funcție de ce job ai! Dacă ești IT-IST, e ok, dacă ești un paznic și mai ești și Asocial, atunci ești sortit pieirii.

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Da si nu. Nu ma refeream la asta neaparat. Femeile au de multe ori un al nshpelea simt care le zice daca unul e sau nu e de propagat specia alaturi de el. Unele stau pentru ceea ce are un gigel, altele stau pentru POTENTIAL.

| anonim_4396 explică (pentru GabiDumitrescu):

De acord, te simt foarte fast laughing și da, unele cred ca simt fast dacă merita sa aibă un copil cu x sau nu, sau sta cu el din alte considerente. Pe mine ma simțit una foarte fast azi, sunt date naibii unele tipe, dar nu toate, unele sunt proaste rău, dar când e și inteligenta și are acel simt pe care l-ai mentionat tu, apoi țineți-vă tare laughing cred ca ai și tu o astfel de femeie lângă tine, ca dacă nu aveai, nu îți dădeai seama de acest lucru, știu ca ești însurat și ai copii, bravo ție! Ai dreptate, te simt repede, dacă încerci sa pari fake nu merge vrăjeala, dacă te dai ceea ce nu ești!

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu chiar, asta pe care o am linga mine a fost cum a fost, s-a prostit din diverse motive intre timp, acum nu ne mai intereseaza mare lucru unul de altul. Dar au fost altele cu al nspelea simt... si nu favorabil mie, lol. Plus ca unele - apropos de inteligenta - nu tine de inteligenta simtul respectiv, ca nu e rational. Se mai intampla ca inteligentele sa isi nege simtul ala si desi urla carnea pe ele ca ar trebui sa fie cu un gigel, ele sa faca pe dos pentru ca au eu-stiu-ce planuri stelare de viata care nu implica si asta. Am trecut si prin asta...

| Lukasssz a răspuns (pentru anonim_4396):

Parca te stiu, ai depresie &anxietate cred ca esti Invictusman? happy

| anonim_4396 explică (pentru Lukasssz):

Chesterr sunt happy aici sunt mulți cu depresie și anxietate happy
Poate și pomohaci are cont pe aici, e undercover laughing

| Lukasssz a răspuns (pentru anonim_4396):

Haide man stiu eu tongue

| anonim_4396 explică (pentru Lukasssz):

Dar cine e ala?

| Lukasssz a răspuns (pentru anonim_4396):

Avea si el 29 de ani ca tine tongue, haide man recunoaste laughing

| anonim_4396 explică (pentru Lukasssz):

Dar ce naibii te-o apucat de ți-ai adus aminte de acel user? Nu știu cine e ala, e o coincidență, ma confunzi, chesterr e doar 1.

| Lukasssz a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mai conteaza, te-am comfundat.

| Lukasssz a răspuns:

Pai normal ca ar marginaliza un baiat timid, si ar alege un "bad boy" care la prima cearta le-ar face ochii cat sarmaua si pe urma generalizeaza si spun ca toti baietii sunt niste porci, magari, etc..sincer uneori nu le inteleg logica *_*

| anonim_4396 explică (pentru Lukasssz):

Deci din perspectiva ta e mai ok sa fi bataus decât unu care e luat de oaie, ca asta e mentalitatea unora, dacă ești bun, prea bun, ești luat de fraier, te provoacă unul și altul, și atunci ce sa faci sa înghiți? Normal ar fi cu vorba bună, dar poate nici asa nu merge și tot ajungi sa le dai sa sara ca jordan. Mai, nu știu ce sa spun, eu nu cred ca m-ar aprecia fetele /femeile dacă as bate pe cineva, și as deveni popular, ca să faci asta trebuie sa fi tari pe pumni, și sa ai oameni în spate, ori cât de tare ai fi, vin mai mulți pe tine și tot te dovedesc. Cred ca țigăncile ar alege bătăușii, dacă ar face-o și româncele înseamnă ca își merita soarta dacă aleg unul bataus, care din orice motiv insignifiant te rupe.nu cred ca mai e bătaia la moda, mai degrabă cu inteligenta te faci remarcat, asa sperii lumea dacă bați în stânga și-n dreapta. happy

| Lukasssz a răspuns (pentru anonim_4396):

Since si romancele si tigancile ar alege batausii!

| anonim_4396 explică (pentru Lukasssz):

Da, am văzut ca multe aleg genul asta și tot ele se plâng, pe ăștia liniștiți ii discriminează! După se plâng ca de sunt bătute, sau șantajate emoțional sa facă chestii imorale, cam în majoritatea cazurilor aleg băieți de ăștia, și nu sunt frumoși, am văzut eu la mine în oraș ca tot se plâng unii ca din cauza asta sunt respinși, bătăușii pe care ii știu eu nu sunt făt frumos, dar te rup cu bataia dacă le cometezi și te vad fraier, dar, repet, nu sunt frumoși! Unii chiar sunt nașpa, și stau cu fete frumoase, dar sunt smecheri, au în anturaj nu mai băieți smecheri, batausi, luptători, ăștia, mulți din ei nu sunt frumoși, au papagal și tupeu, sunt masculini, nu gaste! Dar sunt și fete care stau cu bărbați liniștiți pe de o parte daca e sa fim obiectivi, au noroc ca nu se leagă nimeni de ei, și asa au șansa dacă au vrăjeală și arata cât de cât bine sa agate.

| Lukasssz a răspuns (pentru anonim_4396):

Mda si vezi tu pe urma se plang la prieteni/rude ca vezi tu, ele nu au noroc in dragoste si dau numai de baieti agresivi, dar ele isi aleg partenerul!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Imi place ca tu ai intrebat femeile.
Si aici vad numai barbati care iei expun ei traumele emotionale si efectiv imi baga cuvinte in gura.
Pai la ce bun sa mai raspund eu daca un baiat stie el insusi mai bine? : ))
Adica, totusi, trebuia sa fie o
,,Întrebare pentru baieti si barbati" daca ei stiu mai bine decat mine ce se afla in mintea mea.

asta e doar un mic mesaj din partea unei femei:

lumea nu e in alb si negru.
Niciodata nu o sa cunoasteti toti oamenii de pe lume.
Asa ca e imatur,, childish" si aberant sa spuneti,, toate fetele".
Asta cum ca,, toti",, toate", e mentalitatea unei persoane care a fost efectiv inchisa intr-o bula si nu a putut sa vada viata decat dintr-o perspectiva.
Dar cand iesi din bula aia observi ca lumea e un loc mult mai mare decat ti-ai inaginat.
Si ca lumea de fapt apreciaza mai mult un baiat cu bun simt si educat.
Sau depinde la ce oameni te raportezi.
Ca un grup de cocalari logic ca apreciaza tot un cocalar.
Un intelectual are srandarde mai inalte.
Ai facut cumva un sondaj de opinie, sau chiar un studiu social? happy Pe ce fete te-ai axat cand ai tras acea concluzie? De 12-16 ani? Pe colegele tale de liceu/generala? Chiar daca tindem sa generalizam intreaga lume bazat pe oamenii pe care deja ii cunoastem, asta e mai mult o amagire. Sti ce inseamna deschie la minte? Sa ai capacitatea mentala de a iti da un,, refresh" de fiecare data cand cunosti pe cineva nou, caci fiecare persoana e unica si o sa vina cu cel putin o opinie care te va surprinde (nu stiu daca a mea te-a surprins, asta depinde de tine).
Pe scurt daca vrem sa descoperim lumea, trebuie sa ne permitem s-o facem. Sa ne dam acea incredere ca fiecare om e diferit si nu e corect sa tratam un om nou bazat pe cum ne-a tratat un om vechi.

Sper ca intelegi ca nu e nimic scris cu rautate, ci doar un sfat de viata. happy
O zi faina!

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Am trecut de mult de etapa adolescentina, prin cartiere vad ca multe fete aleg tipul asta, dar am și menționat ca nu sunt toate la fel, dacă te uiți și la răspunsurile mele. Apreciez răspunsul tău, și da; te-am remarcat de mult timp pe aici ca fiind o fata relationala, parca tu preferi fetele, dar nu ai nici cea mai mica idee cât atragi sexul opus numai prin prisma răspunsurilor, în realitate sunt sigur ca ești o fire foarte plăcută de oameni, și cred ca ești și frumușela. Nu e cu răutate, ai fost obiectiva, ma bucur ca ai fost sincera happy

| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Rațională my bad.