| Aurelia a întrebat:

La ce limbi straine va pricepeti? Le studiati la scoala sau le stiti de altundeva? (de unde?)

Răspuns Câştigător
| Ξ ╚»◘ мєℓ²y ◘«╗ Ξ a răspuns:

Mie mi place mult spaniola... mi se pare ca e foarte usoarabig grin si am invatat-o din telenoveleblushing si muzica:d...in fine pe langa engleza si franceza care nu mi prea plachee hee...de fapt doar muzica in engleza imi place dar ce ne preda la scoalastraight face...nu preAbig grin

22 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Engleza. Din filme, desene si conversatii cu straini; in Romania si in strainatate.
La scoala exista in orar, da...

| Victoria a răspuns:

Franceza-de la scoala, am profesori foarte exigenti; o stiu foarte bine, pentru ca imi place foarte mult; spaniola-din telenovele si dupa la scoala, imi place foarte mult; engleza-nivel mediu, nu prea imi place.

| hândel a răspuns:

Engleza, greaca, franceza, italiana, spaniola. Le-am invatat din dictionare, si am perfectionato-n conversatiile cu locuitorii tarilor respective, in care am lucrat.

| zalisa a răspuns:

Engleza, stiu muulta... dar nu de la prof, ci din filme...de la 7-8 ani ma uitam la filme fara subtitrare...si asa am ajuns unde sunttonguetonguesi franceza...au revoir!laughinglaughing

| Kassandra1408 a răspuns:

Germana si engleza fac la scoala, La facultate ma apuc de araba si spaniola o stiu de la tv, iar italiana de la fostul prieten. Latina e de mare ajutor pentru ca e de baza happy si am facut-o 5 ani

| Klara a răspuns:

O sa radeti, dar eu invat ivrit big grin

| Bishop a răspuns:

Eu stiu engleza happy

| thehope a răspuns:

Franceza si engleza... engleza mi-a placut la generala ca invatam fain cu profesoara respectiva, iar franceza nu am suportat-o pana cand m-a invatat profa la liceu si am dat si bacul scris la franceza datorita ei happy.

lolita
| lolita a răspuns:

Imi place ca multi dintre voi stiti unele limbi perfect si bine, dar as fi curioasa sa va si aud vorbind, sau sa vad cum scrieti, nu poti invata o limba din telenovele dau din filme, parerea mea. pana cand nu esti pus in situatia de a tine o conversatie nu-ti vei da seama ca habar nu ai sa vb o limba straina. ma descurc sa vb in franceza si italiana, de scris nu stiu sa scriu. vorbesc fluent engleza si stiu sa scriu, si preferata mea este spaniola, am invata-to in Spania si pe fiecare zi invat ceva nou. vorbesc destul de bine si fara accent, la scris ma descurc sau ca sa nu fiu modesta zic ca scriu aproape perfect.

| Aries90 a răspuns:

Engleza o studiez la scoala si o stiu foarte bine... Germana am studiat`o in general si acum continui acasa, cu o profesoara, si o stiu si pe ea bine. Franceza tocmai am inceput s`o invat. Iar spaniola am invatsat singura acum vreo 2 ani. happy

| Gabystelistu95 a răspuns:

Engleza si franceza, si le studiez la scoala.

| mcrenma a răspuns:

Engleza- mediu spre perfect (scoala, muzica, net, filme)
Spaniola- mediu spre perfect (muzica, filme, net)
Italiana- slab (scoala)
Franceza- slab (scoala, si de la mama)

| Jonsdottir a răspuns:

Engleza de la tipa cu care faceam meditatii :X cu siguranta nu de la scoala, pentru. ca nu am avut profesori competenti pana acum :-J si nici nu cred ca voi avea

| Mwhahahaa a răspuns:

Hei.
Spaniola-Filme...love struck
Engleza-filme, jocuri, scoala.(cica)
Franceza...pff...mediu - scoala.

Have a nice day!

| Miruna3094 a răspuns:

La engleza si la franceza(dar nu perfect), le-am invata de la scoala:d

| giulia_6563 a răspuns:

Engleza, franceza,(am invatat la scoala.ma pricep foarte bine si la scris si la vb), italiana si spaniola(parinti sunt in italia iar unchi mei in spania ma pricep foarte bine si la scris si la vb)limba turca ma pricep decat la vb, am lucrat un an de zile la o firma de turism roamnia-turcia(istambul), si putin bulgara.

| roxana_9288 a răspuns:

Italiana, engleza stiu destul de bine, spaniola stiu dar cea din telenovelelaughing dar ma descurc sa vorbesc, franceza stiu cat de cat iar latina... desi fac la scoala... sunt varza, stiu doar "salve"big grin

| Simonaaaaaaaa a răspuns:

Engleza...de unde? de la scoala in nici un caz...nu am avut profesori competenti decat cu o exceptie care a durat un an... pur si simplu de la desene...cand eram mica ma uitam incontinuu la ele...si era desenele acelea vechi care nu erau traduse din engleza in romana...multi copii au invatat asa...dovada ca omul se poate adapta la multe conditibig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Italiana perfect scris-vorbit, engleza perfect, scris-vorbit, franceza vorbit-mediu scris-mediu, spaniola scris-mediu vorbit-mediu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Engleza-perfect
Germana-pefect
Italiana-bine
Spaniola-bine
Primele trei le studiez la scoala iar spaniola am invatat-o singur.

| emylutza a răspuns:

LA scoala fac engleza si imi place foare mult. Dar acasa pe timpul varii imi place sa vorbesc italiana care o invat de la unchiul meu care este italian... Amandoua imi plac foarte mult. In scimb mai fac la scoala franceza dar nu imi place asa de mult.

| florin_3074 a răspuns:

La engleza iubesc limba asta am invatat-o singur