| MadRaven a întrebat:

La examenul de la română, cât mi-ar putea scădea dacă nu am pus că întâlnirea cu scriitorul contemporan nu are loc la şcoală?

13 răspunsuri:
| Tutuianu_Razvan_1999 a răspuns:

Trebuia o activitate organizata de scoala
totusi eu am spus ca ne-am intalnit la scoala

| MadRaven explică (pentru Tutuianu_Razvan_1999):

Păi şi cât ar putea să-mi scadă?

| wolfrram a răspuns:

Buna poti sa imi lasi o adresa de facebook eu m-am descurcat cam de 9.50 mai schimbam pareri daca vrei am vazut ca avem si intrebari comune laughing big grin Si da o sa iti scada un punct, maxim doua. Bafta la mate happy

| MadRaven explică (pentru wolfrram):

Andreea Mitran. O poza cu o fetita mica cu o caciula rosie laughing

| wolfrram a răspuns:

Ti-am lasat un mesaj pe facebook big grin

| wolfrram a răspuns:

Da laughing sunt ionac edy

| MadRaven explică (pentru wolfrram):

Nu. N-am primit nimic. laughing

| wolfrram a răspuns:

Atunci poti sa imi trimiti tu un mesaj. Sunt Ionac edy am o poza in picioare stau pe niste scari laughing

| qverty a răspuns:

Ai precizat doua elemente ale contextului spațio-temporal?
Dacă da, nu conteaza unde a avut loc

| MadRaven explică (pentru qverty):

Profesoara mea mi-a zis că era obligatoriu să fie la şcoală. Aşa a zis şi la tv.

| dianath16 a răspuns:

Poate sa-ti scada mult atat timp cat nu ai respectat ce era de baza,am dat anul trecut examen si colegi de-ai mei nu au respectat intru totul cerinta, toate subpunctele la compunerea a doua si nu le-a dat decat jumatate din punctaj, atat timp cat in cerinta era intalnirea la scoala, tu asta trebuia sa respecti cu cea mai mare strictete, restul e la libera alegere intrucat e compunere imaginativa.Eu sper totusi sa nu-ti scada, depinde si de profesorul corector. Bafta! :*

| MadRaven explică (pentru dianath16):

Păi în enunţ zicea că e organizată de şcoală. Nu e neapărată nevoie să aibă loc în incinta şcolii, nu? laughing De-acum faptul-i consumat, ce-o fi, o fi. happy