| anonim_4396 a întrebat:

La facultatea de stiinte economice(AsE) trebuie sa stii foarte bine matematica?

9 răspunsuri:
| nesuferit a răspuns:

La ase e frecare totala laughing nu trebuie sa stii nimic. examenele le iei lejer pe copiat, nu te stresezi cu proiecte. da nici nu prea faci nimic cu facultatea asta

| BubbleShoot a răspuns (pentru nesuferit):

Cum nu faci nimic cu facultatea asta? pai contabil iti faci biroul tau si castigi bani destui laughing

| nesuferit a răspuns (pentru BubbleShoot):

Aha... da crezi ca ai sa stii ceva dupa ce o termini?

| BubbleShoot a răspuns (pentru nesuferit):

Da.o sa stiu!

| nesuferit a răspuns (pentru BubbleShoot):

Gagico, tu nu stii ce inseamna viata de student smug

| Shatteredx a răspuns:

Daca ai pile si mergi sa furi, nu trebuie sa stii nimic.
Daca n-ai pile si vrei sa devii cineva dupa ce termini facultatea, nu sa stai cu fesele pe birou sa n-ai clienti si sa ajungi la psiholog, sa intri in depresie, sa iei antidepresive, sa vrei sa te sinucizi, sa-ti faci singur rau cu cutitul, sa contactezi o boala psihica, sa vorbesti cu peretii, sa ajungi la spitalul de nebuni, singur, fara bani, fara un tel in viata si cu visele spulberate, daca nu vrei asta, atunci trebuie sa stii matematica.
Spor!

| annyalexa a răspuns:

Depinde de profilul pe care ti-l alegi.

| mixxjim a răspuns:

Trebuie sa stii ceva, o sa se dea si admitere din matematica. depinde insa si la ce facultate dai, Academia de Studii Economice (ASE) are mai multe facultati http://www.ase.ro/....../index.asp Se face ceva mai multa mate la contabilitate, finante-banci si la cibernetica si informatica de gestiune, dar se face doar in primul an, maxim si prin anul 2 ceva. dupa ce vezi despre ce este vorba la fiecare si te-ai gandi ca ti-ar placea, poti sa intrebi cata mate se face acolo si afli mai multe detalii;) succes!

| Aneurysm a răspuns:

Da.