| Ingognito a întrebat:

Luni e orarul la romana si ma intrebam ce o sa fie ce na da ca habar n-am, profesoara zicea ceva gen ca ne pune sa citim un text si sa spunem ce fel de perosane ill citesc ceva gen, voi ce stiti

Răspuns Câştigător
| AC4S4 a răspuns:

Ar fi trebuit in ultimele ore inainte de vacanta sa faca fiecare profesor ceva.
O sa extragi un bilet si ai 10-15 minute parca sa te uiti peste el si peste intrebari.
Cand mergi in fata profesorilor citesti textul cu voce tare. Poti sa mergi cu ciorna in fata, pe care ti-ai notat cateva idei. Vei raspunde la intrebari despre text (cine sunt receptorii, ce se poate deduce despre emitator, ce fel de text este, etc. - pentru astea trebuie sa inveti putin macar de pe internet).
Apoi trebuie sa-ti prezinti opinia despre un subiect (de obicei are legatura cu textul, insa nu e obligatoriu sa te raportezi la text cand iti prezinti opinia), care este tot pe bilet.

| Ingognito explică (pentru AC4S4):

Pai si ca sa trec cat imi trebuie un 6?

| AC4S4 a răspuns (pentru Ingognito):

Ca sa treci cam trebuie sa fii prezent. Nu te pica nimeni decat daca nu mergi. Bine... daca mergi si nu zici chiar nimic, probabil te pica. Dar ceva acolo, macar "opinia mea este..." trebuie sa zici ca sa treci.

| Ingognito explică (pentru AC4S4):

Oralul de face medie cu cel scris sau aici doar sa treci

| AC4S4 a răspuns (pentru Ingognito):

Doar sa treci, nu-i pasa nimanui de nota de la oral.

| Ingognito explică (pentru AC4S4):

Tu cat ai luat de curiozitate, si treci cu 5 sau trebuie 6

| AC4S4 a răspuns (pentru Ingognito):

Sunt in aceeasi situatie ca tine, urmeaza sa dau.big grin

| AC4S4 a răspuns (pentru Ingognito):

A uite ca am zis gresit. Nu se da nota, se da un calificativ (incepator, experimentat, avansat). Si cel care primeste "incepator" trece.

| Ingognito explică (pentru AC4S4):

Pai ma Nene ma ma faci sa ma simt bine imi dai sperante, sa imi zici CE ai luat

10 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Orarul? Nu cumva ORALUL? Oricum, daca vorbesti asa cum scrii, n-ai treaba; nu iei nici "orarul", nici scrisul.

| Ingognito explică (pentru ardnaxur1961):

Telefonul boss se mai intampla