| `KiddO` a întrebat:

Mmm thinking am trecut intr'a 8'a si ma gandeam sa ma duc la liceu militar dupa care la academie... dar nu stiu ce sa fac thinking voi ce ziceti merita?!

Răspuns Câştigător
| iulia_6060 a răspuns:

Sall.
si eu am trecut in a8a si la fel as vrea sa ma duc la un liceu militar pentru ca, dupa cum spune tatal meu si unchiu'miu, merita. ai un salarius stabil si un loc stabil de munca iar dupa ce vei face acest liceu si daca te vei mai duce si la academie vei deveni mai ordonata si mai responsabila
asta e parerea mea
mult succes in a face o alegere

8 răspunsuri:
| amaadina a răspuns:

Eu am avut un coleg de scoala care a fost la liceul militar si a zis ca daca iti iubesti viata, sa nu mergi acolo...
Toate scolile, liceele, facultatile spun doar partile bune, dar partile rele nu...winking
Asa ca ai grija ce faci happy

| maraa_9303 a răspuns:

Merita. Dar trebuie sa te pregatesti bine inainte.Ca sa intri in liceul militar iti trebuie o pregatire riguroasa.Cand incep cursurile ai un program riguros, dar la urma urmei asta te ajuta sa devi mai responsabila si iti formeaza un caracter puternic.

Bafta in alegerea deciziei>big grin

| maduts a răspuns:

Normal ca merita asta daca te ajuta media.plus ca nu platesti nimic si dupa ce ai facut liceul ei iti dau un loc de munca, nu este nevoie de facultate, bine asta in cazul in care nu vrei sa o faci.
mult succes:*:*

| happy_7964 a răspuns:

Liceul militar probabil o sa te ajute mult cand o sa dai la academie pentru ca te vei obisnui cu programul de acolo, cu cerintele etc.
Cunosc persoane care au absolvit academia militara si pot sa iti spun ca merita daca esti o fire tare. E foarte greu acolo, sunt foarte duri si mai sunt si fii de sergenti, caporali, etc. care sunt privilegiati, conditiile de munca sunt dure (ger, canicula etc), dar daca faci fata crede-ma ca merita. Cazarea, masa si uniforma iti sunt asigurate pe perioada studiilor si dupa ce ai terminat obligatoriu lucrezi 2 ani in armata sau trebuie sa iti platesti toate cheltuielile care s-au facut pentru tine sau ceva de genu'. Nu prea mai stiu asa sigur. Ideea e ca ai un loc de munca asigurat indiferent de perioada si asta e ceva destul de rar. Succes!

| `KiddO` explică:

Media ma ajuta nu va faceti problemewinking

| `KiddO` explică:

thinking eu zic ca exagereaza laughing "daca iti iubesti viata" rolling on the floor omg!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La liceul militar e super greu trezirea e la 6 si nu nu mai asta e foarte foarte greu stiu de la un baiat care este in clasa a10-a la liceul militar.Nu te-as` sfatuii.

| AlexBitza a răspuns:

Eu acum am trecut clasa a noua iar pe a opta am avut si eu in minte sa ma duc la liceul militar dar la insistentele parintilor si a altor persoane mi-a pierdut aceasta dorinta si bine am facut.nu castigi prea mult in meseria asta plus ca daca vrei sa dai al academie nu te ajuta deloc liceul idmpotriva mai bine faci un liceu civil si o sa fie mult mai bine. doar daca esti dezordonata o sa te ajute foparte mult scoala asta altefl nu prea vad cum.
Oricum succes in alegerea deciziei corecte!