Întrebare recomandată | Annnonim12 a întrebat:

Pareri despre Hasdeu, Sincai si Spiru Haret din Bucuresti? Vreau mate-info, am media 9, 37 si nu sunt hotarat ce sa aleg...

6 răspunsuri:
| Ella3133 a răspuns:

Din cate stiu eu, Spiru nu este privat.Mai bine te-ai duce la stat.
Si Hasdeu si Sincai sunt licee bune.Le poti trece pe amandoua.Plus ca dupa ce termini a 9-a te poti muta, daca nu iti place unde te-a repartizat.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Îţi recomand Colegiul Naţional "Gheorghe Șincai" Bucureşti deoarece este pe locul 6 în "Topul liceelor 2014", iar Colegiul Naţional "Spiru Haret" este pe locul 8 în acelaşi Top şi Colegiul Naţional "Iulia Haşdeu" e pe locul 16 - vezi Topul de la linkul :
http://www.admitereliceu.ro/....../top-licee

Deci, Colegiul Naţional "Gheorghe Șincai" Bucureşti este mai BUN :)

Toate cele bune!

| Annnonim12 explică (pentru bursuc001):

Topul asta il puteam gasi pe net, dar ma interesa o parere...

| bursuc001 a răspuns (pentru Annnonim12):

Mda, măi, ştiu că voi vă CREDEŢI foarte "deştepţi" sad

Sunt "convins" că ştiai unde să găseşti acest top laughing
Oricum, ţi-am SPUS părerea mea!

NU ai cerut o părere din partea unui elev la acele Colegii!
Dacă asta doreai, atunci ( întâi ) ÎNVAŢĂ să formulezi CORECT o întrebare şi, abia apoi, mai poţi avea oarece "pretenţii" rolling on the floor

O zi frumoasă!

| Annnonim12 explică (pentru bursuc001):

Am zis foarte corect "desteptule"! Am cerut pareri, nu topuri sau altceva!

| bursuc001 a răspuns (pentru Annnonim12):

Tu NU ştii ce însemnă "părere" :
http://dexonline.ro/definitie/parere

REPET : Mi-am spus părerea "personală" & am şi MOTIVAT-O cu acel Top!

Dacă n-ai înţeles asta, atunci ai o PROBLEMĂ cu "inteligenţa" :(

Mda, se vede că eşti PROST crescut :(
Drept urmare, te vei alege cu un frumos IGNORE =))

O zi frumoasă!