| TheBirdOfTheHermes a întrebat:

Pentru cei care au citit Jurnalul fericirii de N.Steinhardt am și eu câteva întrebări...
Din ce cauză a intrat la închisoare?
Ce rol avea el în fața judecătorului?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna ziua, sa analizam enuntul intrebarii. Inceputul e bine dar intrebarile cam anapoda laughing
Ne dam seama ca este vorba despre un jurnal dar nu si cum poate acesta sa fie bagat la inchisoare, fac referire la jurnal ca nu dai detalii de personaj doar despre un el, la care eu tot de jurnal bag seama ca e vorba.
Buun, ce sa deducem noi de-aici? cel ce are nick-ul a unui mare mafiot chinez nu stie sa scrie dar sa ma si citeasca, am dreptate onorabila adunare?

| TheBirdOfTheHermes explică (pentru anonim_4396):

1 la mână Aisin Gioro nu îl văd ca pe un mafiot chinez
2 la picior Nu e treaba ta ce nume îmi pun și stai lin că știu foarte bine să scriu așa că dormi liniștit
3 la labă crede-mă că nu mă cunoști și sunt la vârsta la care cei de seama mea dacă le dai jurnalul fericii să citească nu înțeleg absolut nimic.
O dată ce m-am apucat de ea și nu am înțeles anumite chestii e normal să întreb nu?

| anonim_4396 a răspuns (pentru TheBirdOfTheHermes):

la laba? :->

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am inteles, avem parte de-o greseala juvenila.
Draga domnisoara Laba, nu stiu ce zici tu acolo dar iti dau dreptate deoarece... de oare ce?