| AcoloUndeViselePleaca a întrebat:

Pot invata doua limbi straine deodata?
Spaniola si Germana

Gen, cand invat un cuvant in spaniola sa-l invat si in germana, cand invat un timp sa invat in ambele.
Le invat pe rand sau merge si amun2 odata?
Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
| GaBrIeLa1994 a răspuns:

Le poti invata pe amandoua odata daca vrei cu adevarat, ce inveti la una invata si la cealalta

7 răspunsuri:
| zuzualina a răspuns:

Da, ca sa faci o propozitie cu 2 cuvinte in spaniolă si 5 in germana laughing
Daca crezi ca poti, de ce nu?
De preferat pe rand

| Athée a răspuns:

Te-ar ajuta enorm sa ai acelasi profesor la ambele limbi, in caz ca te invata cineva. El te va ajuta sa nu incurci lucrurile si sa mergi pe " 2 carari " cu grija. Daca nu ai profesor, iti va fi greu, dar cu vointa de poate!
Succes.

| BubbleWhitee a răspuns:

Poti sa le inveti pe amandoua odata.Studiaza foarte bine, si gata! Succes:*

| trisha88 a răspuns:

Eu cred ca se pot invata si deodata asa cum si la scoala se invata doua limbi straine, sau poti sa inveti pe rand cele doua limbi. Eu inteleg bine limba germana dar nu stiu gramatica ca e grea si nu am avut timp pana acum s-o invat. As vrea sa stiu daca inveti singura, prin corespondenta sau cu profesor te rog mult raspunde-mi ca eu am inceput un curs de engleza la Eurocor. Spor la treaba!

| AcoloUndeViselePleaca explică (pentru trisha88):

Pentru germana am un curs de la Eurocor pentru incepatori.
Pentru spaniola la fel, un CD tot pentru incepatori, nu gramatica si chestii, doar de baza, cuvinte, expresii uzuale, buna ziua, cum te cheama, unde locuiesti etc...iar la engleza, foarte bun e cursul English Today, are 26 Cd-uri din cate imi amintesc, alea te fac OM DE AFACERI IN ENGLEZA! Bafta

| IonutFCDB a răspuns:

Iti recomand sa inveti cate una. Altfel in capul tau va fi o adevarata aglomeratie.
Uite si o metoda de invat usor http://www.descopera.ro/......bi-straine :)). Mie mi se pare amuzanta.

| Den20 a răspuns:

Pai asta depinde numai de tine daca crezi ca poti sa lle inveti in acelasi timp si fara sa te incurci e bine daca vrei sa fii sigura ca nu uiti dupa 10 min recomandat ar fi ca azi sa inveti la una si maine la una si sa repeti periodic ce ai invatat pana atunci. Succes!

Întrebări recente