| Badrock a întrebat:

Pot sa ma transfer în clasa a 12 a din semestrul 2 la alt liceu?

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Oops, s-au scos semestrele!

| Badrock explică (pentru sierra1):

Module
Am greșit ce e asa grav

| sierra1 a răspuns (pentru Badrock):

Nu-s două că-s 5

și apoi, intr-a 12 a, unde să te mai muți?

| Badrock explică (pentru sierra1):

Ma scuzi am scris în comentarii ca am greșit
Mai uita omule ce tot atâta
Da vreau sa ma mut acum în a 12 a
Dacă nu poți da un sfat de ce comentezi?
Vreau un răspuns sa ma ajute

| sierra1 a răspuns (pentru Badrock):

Până să dăm un "sfat" in deplină necunoștință de cauză (motive, condiții, alte informații = iok) mi-am permis să te mai intreb una-alta. Era util de știut dar ...se pare că n-ai motive sau nu vrei să le oferi. Așadar aștepți - se vede - un răspuns așa, la plezneală.

OK, atunci afla că poți să te transferi "din semestrul 2 la alt liceu"

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Încearcă să te transferi intr-una din vacanțe, inainte de inceperea unui modul.

https://www.b1tv.ro/......99359.html

| Fatamuntilor a răspuns:

Care semestre?
acum sunt module!
Intreaba dirigintele!

| Ariana131 a răspuns:

Te poți transfera, dar nu știu din ce modul, înainte puteam sa ți spun din primul semestru sau al doilea. Însă nu vad un lucru bun in a te transfera in clasa a 12 a, pentru ca profesorii sunt diferiți prin alte licee și colegii la fel, si poate nu o sa dai de profesori îngăduitori care sa te lase sa înveți doar pentru materiile de bac