| AmxMod a întrebat:

am la biologie urmatoarele note: 5 si 3 si a zis sa mergem maine ca sa ne asculta pe astia la care nu le iasa media si bine intelesc care vrea sa mearga, si imi trebuie un 6 ca sami iese media 5... credeti ca o sa-mi dea? si cum as putea sa invat mai repede?

Răspuns Câştigător
| adekphobay a răspuns:

Fii atent.
Modalitatea mea este urmatoarea :
- Scot ideile principale. ( dar si unele secundare dar sa conteze in argumentarea celor principale

- le scriu pe o foaie

- le repet de cateva ori inainte de culcare si imediat dupa ce ma trezesc.

Asa fac eu, si-mi merge bine happy

19 răspunsuri:
| 2Names a răspuns:

Ia si scrie tot ce vrei sa inveti.Copiaza pe o foaie.De mai multe ori.Si asa o sa iti intre in cap.Eu asa am facut medie mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sper sa nu ajungi medic!
Deschizi caietul si te apuci de invatat!

| William a răspuns (pentru anonim_4396):

Stai linistit, cu media 5 la biologie nu are cum sa ajunga medic.

| spaghetty a răspuns:

Te apuci de invatat definitiile care sunt mai importante. Lasa internetul acum treci la invatat

| IepureleCuLopată a răspuns:

Poate să îți dea un zece dacă știi. De ce nu?

Cel mai bine ar fi să înveți din caiet, cu voce tare si cu creionul în mână subliniând lucrurile importante.

Eu așa învăt și am media 10 la bio.

| SwettyCat a răspuns:

Fa-ti scheme pe lectii.
Sper ca te-am ajutat.

Răspuns utilizator avertizat
| Lariii99 a răspuns:

Heii.
Eu zic sa inveti cat de mult poti din toate lectiile. Poti sa iei si mai mult de 6 si atunci ai 5 curat, sau poate mai mult.
Succes oricum! happy
Bye

| AmxMod explică:

Da profesoara e un pic cam zargcita la note. dar ea mea zis ca daca nu vreau sa ma incheie cu 4, si daca vreau sa vin maine cu ceilalti colegi si o sa ne asculte. asta ce imprsie va da despre profa, din citatul acesta o s ne deie note de trecere, plus ca noi sunt o clasa cuminte pe langa celelalte clase

| AmxMod explică:

Davonstar3 eu invat ca la celalate materi am medii de la 8 in sus, si nici n-am de gand sa ies medic, dar la biologie n-am deschis niciodata caietu ca sa invat, si nu ma asteptam ca sami iese media mai mare daca n-am deschis niciodata caietu

| Cristian0eTc a răspuns:

Ce note mari
Învata omule!

| MegaAna a răspuns:

Sublinezati titlurile si ce e mai important cu culori diferite. Cred ca iti va da 6 daca inveti.

| b0rN2KyLL a răspuns:

Eu personal cand am de invatat caut o melodie de relaxare si incep treaba. Ti-as sugera sa faci acelasi lucru. Fiecare om are felul sau de a invata.

| AcelTipArogant981 a răspuns:

Pai faza e ca trebuie sa intelegi in clasa oricum eu nu ma omor cu invatatul ca am memorie vizuala foarte buna acum nu stiu invata si tu, stai 10 minute asculta-te singur si iar tot asa.

| 1000gb a răspuns:

Dai cu, caietul in cap pana iti intra lectia in cap!laughing laughing

| davonstar3 a răspuns:

Frate apuca-te de invatat si sper sa nu iesi medic

| rinos a răspuns:

Ca sa inveti mai repede inveti de dimineata ca atunci ai mintea goala laughing si poti invata mai usor

| myfreezoo000 a răspuns:

Eu cred ca poti lua si zece happy eu am numai 10 la bio dar sa stii ca nu-mi place deloc. de obicei deschid caietul si repet propozitia de mai multe ori pana o retin. incearca si uwinking

| Myhnea098 a răspuns:

Ce dobitoc straight face