| Helpmeeee a întrebat:

Salut, am mai pus intrebarea asta dar a raspuns doar o persoana happy. Ieri am dat evaluarea nationala la romana si sunt foarte stresat, am facut totul bine (m-am corectat dupa cu baremul), dar mi-e teama ca mi-ar putea anula lucrarea.In ultimul minut, dupa ce mi am recitit tot, din graba si stres, am pus mana repede pe stilou si am scris inca un sinonim.Problema e ca eu scrisesem toata lucrarea cu pixul, iar stiloul avea o nuanta diferita de albastru si era mai gros, daca citesti atent se vede de la o posta. Supraveghetoarea nu a sesizat atunci cand a verificat sa nu fie semne, dar mi-e foarte frica sa nu imi anuleze lucrarea de la un mic cuvintel scris cu alta culoare, m-am grabit si nu mi-am dat seama ca era alta culoare! Intreabarea mea este :IMI POATE ANULA LUCRAREA?

1 răspuns:
| mariannnnnn1 a răspuns:

Se poate sa iti anuleze lucrarea, dar sansa este foarte mica, deci in principiu NU o sa ti-o anuleze. Cei de la corectura sunt profesori normali, crezi ca vor sa anuleze lucrari, sa strice viitorul copiilor? Deci eu cred ca poti sa stai linistit =D