| Master223322 a întrebat:

Am o problema si as vrea sa ma ajutati voi daca se poate. Sunt elev in clasa a 11-a la profil stiinte ale naturii la frecventa redusa (in septembrie voi trece in a 12-a) si vreau sa iau bacul si sa iau note bune (6-7-8) la toate cele trei examene dar problema e urmatoarea.....incepand din 1 iunie pana in iunie anul viitor ( adica 2015) am un an la dispozitie ca sa invat la trei materii (mate, romana si biologie)! intrebarea mea este : cum sa fac in anul asta in care il am la dispozitie sa invat materia fiecarui obiect, ar trebui o saptamana la mate, o saptamana la romana, o saptamana la bioligie s.a.m.d. pana in iunie (asa cred eu)? Propunerile sunt binevenite! Mersi!

3 răspunsuri:
| madalinaBbo a răspuns:

De ce nu incepi de acum. inveti pe fiecare zi la toate, adica incepe mai intai sa recapitulezi la fiecare si poate incerci sa faci si meditatii la ce nu te pricepi tu.

| Master223322 explică (pentru madalinaBbo):

Daca invat formulele imi va fi mai usor sa rezolv exercitiile? meditatii nu am cum sa fac din cauza situatiei financiare.

| madalinaBbo a răspuns:

Da, trebuie sa le inveti. o sa iti fie mult mai usor.