| NuAmNicioIdeeDeNumeVorbescSerios a întrebat:

Salut, am terminat liceul si am luat bacul.
Problema e ca pentru a imi primi diploma de bac este nevoie de o anumita 'fisa de lichidare' pe care am pierdut-o, chiar nu pot sa primesc diploma doar in baza buletinului? La alte licee se poate, dar acolo e total fara fisa

Răspuns Câştigător
| romeo78 a răspuns:

Mergi la secretariat și ceri altă fișă de lichidare!
Dar, problema este alta: ai grijă de documente, dacă vei dori să primești șomaj, să mergi la facultate, la angajare.
Pentru că pot fi documente foarte greu de procurat dacă ai pierdut originalul!
În viață trebuie să nu mai te comporți ca un copil cu documentele, căci la pensie, dacă vei rămâne în țară, e posibil să ai o pensie socială dacă nu poți dovedi toți anii lucrați dacă ai pierdut documentele!

| NuAmNicioIdeeDeNumeVorbescSerios explică (pentru romeo78):

Dar trebuie semnata de profesori care sunt in concediu si nu stiu cum pot face rost de ea in timp util, semnata

| romeo78 a răspuns (pentru NuAmNicioIdeeDeNumeVorbescSerios):

Eeeeee. Locuim în România. Discută la secretariat. Sigur se găsește o soluție.

3 răspunsuri:
| NietzscheFrumosSiDesteptSunt a răspuns:

Iti face alta fisa de lichidare, mare branza.