| AsuRo98 a întrebat:

Salut.
Am un prieten care e in clasa a 9.
Si la romana are notele:
In orar. 3-7-.3...si in teza 3 ce nota ii trebuie ca sa ii iasa 5 sa treaca?

Răspuns Câştigător
| bogboy101 a răspuns:

Pai aduni notele din oral le imparti la cate sunt si dupa rezultatul ii aduni cu teza si imparti la 2. ii trebuie cel putin media 6 in oral.

14 răspunsuri:
| Asiryx a răspuns:

Ii trebuie un 7

| Cσcσ a răspuns:

Wow
dar prietenului tau ii lipseste ceva? La cap? surprise

| bogboy101 a răspuns:

2-3 de 5 cam asa sa scoata media 5. funda?

| bogboy101 a răspuns:

Ba am gresit cam un 7-8

| AsuRo98 explică (pentru bogboy101):

Eu am mai intrebat pe cineva si mi-a zis ca ii trebuie 10.
CA nu stiu exact cum se face se aduna notele se imarte cu teza si nu mai stiu..cine stie..sa zica cat trb..sa-i dau funda.

| AsuRo98 explică (pentru bogboy101):

Deci cat ii trebuie?

| bogboy101 a răspuns (pentru AsuRo98):

Ii trebuie sa ii iasa media 6. deci 2 de 6 cam asa au mai multi trebuie' sa ia in oral. funda?

| AsuRo98 explică (pentru bogboy101):

Pai saptamana viitoare se inchie medile..si n-are timp sa ia 2 note.zi ce nota trebuie sa ia in orar..ca sai iasa.4.50 adica 5.

| bogboy101 a răspuns (pentru AsuRo98):

Media 6 ii trebuie. Adica 7-8 cam asa sau char mai mult. vreau funda!

| bogboy101 a răspuns (pentru AsuRo98):

Pai aduni notele din oral le imparti la cate sunt si dupa rezultatul ii aduni cu teza si imparti la 2. ii trebuie cel putin media 6 in oral.

| VyCanisMajoris a răspuns:

Ii trebuie un 8!

| lolittaaaa a răspuns:

Un 8 si un 9 laughing

| ddrmad a răspuns:

Inca un 7, si prietenului tau ii iese media 4.50, adica, rotunjita 5. La limita.

| livia987 a răspuns:

| Ionut0954 a răspuns:

Minim 8.
Faci asa : 3+7+3+8 = 21
21/4(patru note) = 5, 25
5, 25*3 = 15, 75
15, 75+3(teza) = 18, 75
18, 75/4 = 4, 68!
Succes happy